Clio 4 yol gidişi hk

erkan2559

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracımla uzun ve düz yolda giderken ve birazda hızlıyken arabadanmı yoldanmı anlayamadım araba sanki hopluyor bu lastiklerden veya amortisör den dolayı olabilirmi..dün dikkatli baktım araç sanki sol tarafa eğik duruyor.yada bu renault bende değişik değişik halisünasyon görmeme sebeb olmaya başladı:loll

tufanbal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın yolda hoplaması;
iki dk bir rot balanscıya uğrayın size çok net bir bilgi verir. En kötü ihtimal jant yamulmuştur ve aks(laleler veya kovanlar) zarar görmüştür. en iyi ihtimal küçük bir balans ayarı :D 30 TL sıkışmış olabilir sol janta :D lastiklerin havası inik olunca sağa yada sola çekme yapar ama titretme yapmaz. Ama uzun süre inik lastikle giderseniz işte o lastik titretme yapar(yanak atma vb)

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lastik basınçları fazlaysa yapabilir. Benim başıma gelmişti lastikçi eleman basmış 38 psi. Baktım araba giderken hopluyor çok garip geldi. Bir baktım 38 basmış 35 bas dememe rağmen hehe

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lastik basınçları fazlaysa yapabilir. Benim başıma gelmişti lastikçi eleman basmış 38 psi. Baktım araba giderken hopluyor çok garip geldi. Bir baktım 38 basmış 35 bas dememe rağmen hehe

Mike günaydın, hatırlıyorumda aracınızın biraz tatlı sert olduğunu yazmıştınız sizdede benim gibi fabrikasyon 17 jant olduğundan, tavsiyem 35 değil 32 bassın deneyin zaten normalde şehir içi önler 32 arkalar 29 olcak 35 çok fazla ve inan bana baya fark eder.

onun yanısıra bir grupta 3 aşağı 5 yukarı hiç yoksa 5 kişide bu 17 jantlar var bunun 3ü bende dahil 205/45/17 yerine 205/50/17'ye geçtik süratde yakıtda hiç farkı yok tek farkı kadran %2 gibi komik bir hata oranı ile okuyor atıyorum 120 yazarken gerçekte 123 yapıyorsunuz gibi.

yanlız konfor namına fark hissedilir özelliklede Michelin,Goodyear performance efficiency yada inanmayacaksınız Jinyu gibi hamuru yumuşak ve tutunması iyi lastikler kullanırsanız zaten fabrikasyon michelin geliyor ama ince yanak ile konfor çok törpüleniyor.

yanlız alacak olursan ben kesinlikle Jinyu tavsiye ederim, Michelin ile birebir istisnasız her anlamda ses,konfor,ömür ve neredeyse 3de biri fiyatına ismine aldanma yurtdışında diğer bilindik markalardan yüksek kullanıcı yorumları çeken bir lastik ve 12bindir ben oldukça memnunum.

yorumları

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Jinyu/YU63.htm

eğer tam anlamıyla konfor odaklı alışveriş yapcam dersen goodyear effiency performance ikisinden bir tık daha konforlu, keşke aynı ilde olsaydıkta benimkini bir deneyebilseydiniz, adanaya yakınmısınız.

oozansimsekk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yolun eğimi, kasisler gibi araçtan kaynaklı olmayan durumlarda şikayetinize etkendir.

Gorekem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mike günaydın, hatırlıyorumda aracınızın biraz tatlı sert olduğunu yazmıştınız sizdede benim gibi fabrikasyon 17 jant olduğundan, tavsiyem 35 değil 32 bassın deneyin zaten normalde şehir içi önler 32 arkalar 29 olcak 35 çok fazla ve inan bana baya fark eder.

onun yanısıra bir grupta 3 aşağı 5 yukarı hiç yoksa 5 kişide bu 17 jantlar var bunun 3ü bende dahil 205/45/17 yerine 205/50/17'ye geçtik süratde yakıtda hiç farkı yok tek farkı kadran %2 gibi komik bir hata oranı ile okuyor atıyorum 120 yazarken gerçekte 123 yapıyorsunuz gibi.

yanlız konfor namına fark hissedilir özelliklede Michelin,Goodyear performance efficiency yada inanmayacaksınız Jinyu gibi hamuru yumuşak ve tutunması iyi lastikler kullanırsanız zaten fabrikasyon michelin geliyor ama ince yanak ile konfor çok törpüleniyor.

yanlız alacak olursan ben kesinlikle Jinyu tavsiye ederim, Michelin ile birebir istisnasız her anlamda ses,konfor,ömür ve neredeyse 3de biri fiyatına ismine aldanma yurtdışında diğer bilindik markalardan yüksek kullanıcı yorumları çeken bir lastik ve 12bindir ben oldukça memnunum.

yorumları

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Jinyu/YU63.htm

eğer tam anlamıyla konfor odaklı alışveriş yapcam dersen goodyear effiency performance ikisinden bir tık daha konforlu, keşke aynı ilde olsaydıkta benimkini bir deneyebilseydiniz, adanaya yakınmısınız.

Selamlar,

Yorumlar için teşekkürler. Genelde şehirler arası otobanda gidiceksem 35 bastırıyorum. Şuan şehir içinde 34 kullanıyordum ama birde dediğiniz gibi 32 - 29 deniyim. Aslında bende 50 yanak'a geçmeyi çok düşündüm. Oldukça da araştırdım.

Ancak çap farkı biraz çok çıkınca tırstım. 3,22% gibi bir rakam çıkıyor toplam fark. Bende gittim yine 45 yanaklı premium markalardan biri olan ancak Türkiye'de dağıtımı olmayan Amerikan Cooper lastikleri aldım. Etiket değerleride diğer premium markalarla aynı.

Genelde araştırdıysanız bu ebatlarda yol tutuş ve yakıt tüketimi ortalama olan çok az lastik var. Zeon cs8 modelini aldım Gürültü seviyesi 70 dB Yol tutuş A, Yakıt tüketimi C . Fiyatı da oldukça uygun geldi. Çokta memnunum yol tutuşu çok iyi.

Keşke deneme şansım olsaydı gerçekten muhtemelen kararımı oldukça etkilerdi. Düzce'de ikamet ediyorum şuanda. 45 yanak ince geliyor bizim araçlara. Malum ülkede düzgün yolu ancak otobanda - otoyolda buluyoruz :)

Belki kış lastiklerini o ebatta çıkma falan bulursam öyle alırım. Hiç değilse onlarda biraz daha konforlu olur. 16" jant lastik takımı bulursam onları da düşünmüyor değilim kışlık için. Kışın ince tabanlı lastikler daha iyi hem.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,

Yorumlar için teşekkürler. Genelde şehirler arası otobanda gidiceksem 35 bastırıyorum. Şuan şehir içinde 34 kullanıyordum ama birde dediğiniz gibi 32 - 29 deniyim. Aslında bende 50 yanak'a geçmeyi çok düşündüm. Oldukça da araştırdım.

Ancak çap farkı biraz çok çıkınca tırstım. 3,22% gibi bir rakam çıkıyor toplam fark. Bende gittim yine 45 yanaklı premium markalardan biri olan ancak Türkiye'de dağıtımı olmayan Amerikan Cooper lastikleri aldım. Etiket değerleride diğer premium markalarla aynı.

Genelde araştırdıysanız bu ebatlarda yol tutuş ve yakıt tüketimi ortalama olan çok az lastik var. Zeon cs8 modelini aldım Gürültü seviyesi 70 dB Yol tutuş A, Yakıt tüketimi C . Fiyatı da oldukça uygun geldi. Çokta memnunum yol tutuşu çok iyi.

Keşke deneme şansım olsaydı gerçekten muhtemelen kararımı oldukça etkilerdi. Düzce'de ikamet ediyorum şuanda. 45 yanak ince geliyor bizim araçlara. Malum ülkede düzgün yolu ancak otobanda - otoyolda buluyoruz :)

Belki kış lastiklerini o ebatta çıkma falan bulursam öyle alırım. Hiç değilse onlarda biraz daha konforlu olur. 16" jant lastik takımı bulursam onları da düşünmüyor değilim kışlık için. Kışın ince tabanlı lastikler daha iyi hem.

rica ederim kardeşim, merak etme rakamlar çok ama çok mübala yapılıyor abartılıyor bilen bilmeyen herkes dır dır :)

şöyle söylim size 50 yanak sorun olur diyen kişilerden biri 16 jantında 205/55/16 kullanan kişi :) fark aynı totoşundan haberi yok :)

sitemizde baya kişi 205/55/16 kullandı sorunsuz bunlardan biri bendim hemde 80bin km boyunda 2 lastiktede, ve bu ebat 205/50/17 ile aynı ki bunuda dediğim gibi 3 aydır kullanıyorum ve 4-5 kullananda biliyorum.

şu an kadranım 120 okuduğunda gps deki gerçek veri ile arasında 3km var yani bunuda sorun yapan artık bence komik.

aradaki konfor farkı baya baya hatrı sayılır seviyede, sonucunda lastik çok daha rahat esniyor ve genelde 50 yanaklı lastikler daha sessiz .

haydangeliphuyagidenyolcu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben cidden sehir icinde de uzun yolda da bu arabayı surerken keyif aliyorum. Evet ses sorunlari oluyor yok degil, gittigim servislerden de bu konuda hep basarili geri donusler aldim. Konfor olarakta iyi 1.90 lik birisi olmama ragmen.

Dun izmir donusu bursa uzerindeki yeni otobandan gittim 1.2 tsi ibizasi olan arkadasla kapistik epey :) araba 170 le o kaymak otobanda uctu resmen toz yutturdum arkadasa. En yuksek yaptigim hizda buydu. Ayrica ben bu arabanin virajlari cok iyi aldigini dusunuyorum segmentindekilerle kiyaslayinca. Polo ve ibiza biraz zorluyor. Fiesta filan tam facia hic soylemiyorum bile. Burada bahsedilen ruzgar sesi sorunu emin olun butun arabalarda var, segmentin butun arabalarini yuksek hizlarda test etmis birisiyim. Yakit tuketimi azliginida hic soylemiyorum bile :)

oguzhan306

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Su an 2014 dci 75 hp im var bundan once 2014 fiesta 1.5 im vardi. Ikisini kiyaslayacak olursam clio biraz daha stabil.

Daha fren kullanmalik bir durumum olmadi (insallah ta hic olmaz) ama fiesta frenleri durmamak uzere yapilmis onu cok net biliyorum :)

Yalovadan bodruma gelirken biraz yaldir yaldir geldim fiestaya oranla virajlarda daha az rahatsiz etti ozellikle guvercinlik bodrum arasi yilan gibidir oraya kadar da araca alismistim baya keyif verdi diyebilirim.

Fiestayla 180 görmüştüm bunda da 185 e geldim ama bu araclarla yapilacak surat degil bunlar. Sanki dagilacakmis hissi veriyor zaten 130dan sonra suratlenmesi cok yavas. 150den sonrasi ise rahatsiz edici.

Sizin hoplamalar buyuk ihtimalle ayarsizliktan oluyordur. Ya da cok yuksek suratte olan bir yaylanma biraz uzun sure gidebiliyor ondan da olmuş olabilir. Surekli oluyorsa baktirin balans ayari ne kadar olacak ki?

Bu arada bende 205 45 17 performans kullaniyorum. Yol tutusunu etkiliyordur ama cok rahatsizlar on arka 32psi kullaniyorum ama yakinda 50 yanaga gececem.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi