Clio 4'lerde airbag açilmama sorunu

mrt3458

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba arkadaşlar.

Benim aracım 2015 1.2 joy benim sorum birkaç yerde clio 4 lerin airbagları açılmamış ve kemer takılı
ve önden darbe olmasına rağmen.Bir başka arkadaş ise ön uçtan darbe alıyor ve airbaglerin açılmadığını söylüyor
baktırdığında orada sensörlerin olmadığını belgelemiş. Bilen dostlar varsa söylesin var mıdır böyle saçma kronik sorunları
varsa ne yapmalı beni de korku sardı bilgilendirirseniz çok sevinirim.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sensör olmadığını belgeleyen arkadaşınızın bilirkişi belgesini istesek paylaşabilirmisin? Her aracın tasarımı farklıdır. Sensörlerin yerleri markalara göre değişir.

Açılmama diye bir sorun yok.Aracın hızı ve darbenin şiddetine göre açılır. Gelen darbeye göre emniyet kemeri ve ön germe sistemi yeterli oluyorsa airbag açmanın anlamı yok. Geçenlerde haberlerde çıkan beyaz clioyu kullanan zat hem emniyet kemeri takmamış hemde diyorki sensöru bulamadım, sen hayatında airbag sensörü nasıl birşeydir gördünmü, eline aldın mı, sistemi nasıl çalışır biliyor musun diye soran yok. 6 ay önce arkadaşıma ait kaskolu 2011 model opel astra önden ciddi darbe aldı. Kasko 38.000TL ödedi. Ama airbag açmadı. Audi a4 yandan çapraz olarak kapıya darbe aldı yan airbagler açılmadı, neden, çünkü sensör direkte. Bu airbag olayını marka kötülemek için abartmaya başladılar. Yalnız bizim ülkemizde nedense hiç kimse takata nın honda, toyota, mazda, chrysler, bmw, nissan, gm, mitsubishi, ford, ve subaru için ürettiği sorunlu ve ölüme neden olan airbaglerini konuşmaz. Çünkü onlar renault değil.

Kemerini tak hız kurallarına uy gerisini düşünme. Airbag ışığı uyarı verirse o zaman düşünmen gerekir. Korkmanı gerektirecek birşey yok. İlla benim içim rahatlasın diyorsan aracı bilgisayara bağlatıp da baktırabilirsin.:eyv Tedbirini al, kötü birşey olacaksa zaten oluyor, onun önüne geçme şansın yok.

https://www.youtube.com/watch?v=mWSlwhYyOhI

mrt3458

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anladım çok teşekkür ederim içim rahatladı insan bildiği halde kötü oluyor ister istemez :)