Clio 5 touch geri görüş kamera montajı

hun_estergon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Forumda Clio 4 için detaylı anlatılmış montaj bilgileri mevcut ama Clio 5 için yok. Aliexpresten Clio 5 touch paket olan aracım için resimdeki geri görüş kamerasını aldım. Montajını kendim yaptım. Kutudan resimde görünmeyen sarı soketli AV görüntü kablosunun multimedya sistemin arkasına takılacağı dişi soket de çıktı. Bu kablonun bir ucuna kameradan gelen sarı soketli görüntü soketi takılıyor, soketin diger ucunda 2 tane kablo ucu açık ama bir sokete geçecekmiş gibi pin ler var. Muhtemelen araçtaki multimedyayanın arkasındaki soketin 2 tane pinine bu kabloları takacagız. Ancak hangi pinlerine takacagımı bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek olan varmı.

https://tr.aliexpress.com/item/40007...yAdapt=glo2tur

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ucuza almışsın, 1.3 TCe Clio 5 Icon'a orjinal kamerayı yeni taktırdım arabayı daha teslim almadım ama yetkili servis fiyatı 3900 TL tuttu.
Sağdan soldan bilgi toplamak yerine işi bilen birine montaj yaptırmanda fayda var...

hun_estergon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Afyonda yaşıyorum 3-4 tane multimedya montajı yapan işini bilen firma ile görüştüm yapamayız dediler. bunu sökelim yeni cihaz takalım 6bin tl dediler ancak touch paket dokunmatik ekranının özellikleri gayet yeterli ben multimedya sistemden memnunum. sadece geri görüş kamerası olsa yeterli.

hun_estergon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20 aralıkta afyon yetkili servisi orjinal geri görüş kamerasına 2600tl fiyat vermişti. taktıracak durumum yoktu. bu işe giriştim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
20 aralıkta afyon yetkili servisi orjinal geri görüş kamerasına 2600tl fiyat vermişti. taktıracak durumum yoktu. bu işe giriştim.
Yılbaşından bu yana herşey çok fiyatlandı maalesef, servislerde satın aldığın kamerayı takmaya yanaşmayabilir...

yunusemre_oz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar Bursa'da Clio 5 araçlara kamera montajı yapıyorum bilginize