Clio arıza ışığı sorunu ve pedal sorunu

bodehter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar meraba burada yeniyim, aracım 2005 1,2 motor 16 v hb clio.

Şu ışık arızası yüzünden aracımdan soğudum yemin ederim. Bakım zamanlarında 4 farklı servise götürdüm çözen bi yer bulamadım.
Hepsi farklı şeyler söylüyor. Arıza ise genel olarak şu şekilde;

Araç kafasına göre durup dururken şu yay şeklinde ki arıza ışığını yakıyor. Bununla birlikte pedal çalışmamaya başlıyor. İlk başlarda 3000 devirin üzerine çıkmayıp gaz yemiyordu. Şimdi pedal hiç çalışmamaya başladı. Arabayı kapatıp açınca sorun düzeliyor. Fakat hiç beklenmedik bi ara tekrar bu arızayı yapıp adamı deli ediyor. Bir ara sigorta kutusunu temizleyip kurcalayınca sorun çok uzun bi süre tekrar etmedi ama bu sıralar gene sık sık tekrarlamaya başladı başımın belası.

Bu sorunun çözümünü bilen veya Ankara da bu işi çözebilecek bir servis var mıdır? Yardımcı olabilcek varsa çok sevinecem.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
İstanbul'da isen inanlar yetkili servise götürebilirsin...

uza33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı bilgisayarı olan bir yere götürmen daha mantıklı olacaktır bendede aynı sıkıntı bir ara olmuştu sarı ışık yanınca sanki arabayı arkadan tutan biri varmış gibi oluyor araç gaz yemiyor bende dün aracmımı servise bıraktım tüm bakımları yapılacak bakalım o arıza ışıgı neden yanmış

bodehter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İstanbul'da isen inanlar yetkili servise götürebilirsin...
Ankara dayım malesef. ..

bodehter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı bilgisayarı olan bir yere götürmen daha mantıklı olacaktır bendede aynı sıkıntı bir ara olmuştu sarı ışık yanınca sanki arabayı arkadan tutan biri varmış gibi oluyor araç gaz yemiyor bende dün aracmımı servise bıraktım tüm bakımları yapılacak bakalım o arıza ışıgı neden yanmış
Bende bilgisayar da baktırdim. Pedal potansiyometresi gibi değişik hatalar çıkıyor o yüzden bilgisayar da çözüm olmuyor elektrik aksamin da sorun var gibi... bu işi daha önce yaşamış çözmüş biri olsa direk ona yonleniriz... inşallah senin kini çözerler sorunu tespit edince buraya yazarsan sevinirim... bide sakin bilgisayar da çıkan her parçayı değiştirme...

pasham

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar meraba burada yeniyim, aracım 2005 1,2 motor 16 v hb clio.

Şu ışık arızası yüzünden aracımdan soğudum yemin ederim. Bakım zamanlarında 4 farklı servise götürdüm çözen bi yer bulamadım.
Hepsi farklı şeyler söylüyor. Arıza ise genel olarak şu şekilde;

Araç kafasına göre durup dururken şu yay şeklinde ki arıza ışığını yakıyor. Bununla birlikte pedal çalışmamaya başlıyor. İlk başlarda 3000 devirin üzerine çıkmayıp gaz yemiyordu. Şimdi pedal hiç çalışmamaya başladı. Arabayı kapatıp açınca sorun düzeliyor. Fakat hiç beklenmedik bi ara tekrar bu arızayı yapıp adamı deli ediyor. Bir ara sigorta kutusunu temizleyip kurcalayınca sorun çok uzun bi süre tekrar etmedi ama bu sıralar gene sık sık tekrarlamaya başladı başımın belası.

Bu sorunun çözümünü bilen veya Ankara da bu işi çözebilecek bir servis var mıdır? Yardımcı olabilcek varsa çok sevinecem.

Kardeşim, Arabanı Bilgisayara sokman Lazım, bu işi yapan ustalar yada teknik servisler var, ilk önce git konuş varmı yokmu diye, çünkü bilgisiyara sokarken arabanın stop etmemesi Lazımm, bilgisayarın o hatayı okuyabilmesi için

benim bi arkadaş farklı bir problemden dolayı gitmişti ondan biliyorum.

uza33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ilk gittiğimde arızayı bulamamıştı arabayı 2009 dan sonra hiç servise sokmamışlar bilgisayara bağlandığında bir sürü arıza görülüyordu usta hepsini sildi ışık tekrar yanınca getir sorunu bulur demişti...

bodehter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim, Arabanı Bilgisayara sokman Lazım, bu işi yapan ustalar yada teknik servisler var, ilk önce git konuş varmı yokmu diye, çünkü bilgisiyara sokarken arabanın stop etmemesi Lazımm, bilgisayarın o hatayı okuyabilmesi için

benim bi arkadaş farklı bir problemden dolayı gitmişti ondan biliyorum.

Kardeş daha dün servisten geldim bu servis te cihazda fren pedalı arızası gözüktüğünü söyledi... demem o ki servisler çok anlamıyor bu arızanın sebebini...

bodehter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende ilk gittiğimde arızayı bulamamıştı arabayı 2009 dan sonra hiç servise sokmamışlar bilgisayara bağlandığında bir sürü arıza görülüyordu usta hepsini sildi ışık tekrar yanınca getir sorunu bulur demişti...

tekrar yanmadımı o ışık daha sonra

TamerT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende mevcut, sorunu çözdünüz mü?