clio castrol 5w30 gtx 720

sitim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar Clio otomatik dizel için bu ürünü kullandım. kapı açtığımızda kapağın altındaki kağıtta Castrol amblemi çıkmadı. Castrol müşteri hizmetlerini aradım. kapı açtığınızda amblem yoksa lütfen geri gönderin dedi. ama ben ürünü kullandım bu durumda ne yapmam gerekiyor

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amblem yoksa yapacak bişey yok.ürünü geri iade edemezsiniz.yapacağınız tek şey güvenilir biyerde araca zarar vermeden tekrar yağı değiştirmek.orjinalliğinden şüphe ediyorsanız aracı riske atmayın.

sitim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bana bu cevap geldi...
Bu ürün orjinal castrol dolum Renault MAIS markalı üründür. Aynı zamanda Ranault yetkili bayi kanalında satılan bir üründür. Diğer Castrol markalı ürünler gibi kapak altında amblem yokyur. Danışmanız gereken adres Castrol değil, Renault MAIS'tir. Bilginize İyi günler dileriz.

Riquelme1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aldiginiz urune bakildiginda renault icin uretildigi etiketinde gorulmekde boyle bir urun kullaniliyormu yada gorselini bir yetkili serviste calisan birine sorarsaniz daha net bir cevap alirsiniz onlarda supheli bir cevap verirse yeni bir yag degisimi yapin derim.ama once yetkili servise sorun.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2020 ocak ayından itibaren Renault servisleri Castrol yağ kullanmaya başladılar. Zamanında konusunu da açmıştım.

http://www.renaultfanclub.com/renault-clio-4-kulubu/105115-renault-grubu-castrol-u-tercih-etti.html

Aldığınız ürüne gelince bana biraz garip geldi. Renault için üretilen yağ da olsa üstünde yağın markasından ziyade Renault yazması biraz garip bence.

Normal GTX 5w30 yağ resmi şu şekilde.

10352806756402.jpgGtx_5W30C4_4LT.jpg
Servislerde böyle 4lt 1lt şeklinde değil zaten varil olarak mevcut.

Ekli dosyalar

• 10352806756402.jpg
    10352806756402.jpg
    78.6 KB · Görüntüleme: 0

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ekstra bir tavsiye vermek isterim. RN0720 onay kodu olan en kaliteli yağ Liqui Moly Toptec 4400 5w30 yağdır.
Castrol'ün piyasada çok sahtesi dolanıyor. Bunun için ben pek tavsiye etmem.
Bunun yerine her yerden orijinal olarak alabileceğiniz Shell Helix Ultra Professional 5w30 AR-L kodlu yağı alabilirsiniz.

Baymonster

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Piyasada çok fazla sahte ürün ve yağ var. Kocaelide bizzat bildiğim bir şirket sahte yağ üretip satıyo şikayet var comda çok fazla şikayet var şirketle ilgili banada sms atıyo sürekli almıyorum ve hepsiburada com n11 dahil ucuz fiyatlı yağ altında satılan sahte yağ almayın. Bir yağ 250 liradan aşağı satılmaz. Ben geçen ELF aldım Seri nosunu Total e attım onayladılar yağ orjinal diye sonra bidonu delip kesip çöpe attım bidonların etiketine kadar rahatça sahte üretiyolar.