GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yaklasık 2 ay önce degistirdim kendi ustam degistirdi 130 lira set (VALEO) 150 lira iscilik toplam 280 filan mal oldu aracım clio 2001 1,4 8v RTA

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de üstten kavramaya alışana kadar çok zaman geçmişti. Baskı balata arızası söz konusu değilse ''alışmak sevmekten daha zor geliyor'' :) renaultların debriyajını :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş

aynen ömrü azalmıştır.

danışmanın siz de onaylamışsınız, o zaman eski araçlarla yeniler arasında fark var ya da biz yanlış ifade ediyoruz. benim de, iş yerinden geçen sene symbol alan bir abinin de aynı şekilde yukarıdan kavrıyor. nişanlımın civic'inde kavramada tutmak için debriyajı çok az kalkmış şekilde tutmak gerekiyordu, ondan sonra clio'da bocaladım tabii, ama ne yalan söyleyeyim ben artık bu yukarıda kavramayı çok seviyorum bana daha uygunmuş demek ki, diğerinde ayağın öne doğru feci geriliyordu :D

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
normalde alttan kavrama uygunudur yeni ise biraz kullanımdan sonra düzelir yalnız üstten kavrama ya okey verdim ama üsten kavrayınca bitti denilemez yokuşlarda felan kalkmakta zorlanırsanız o zaman değiştirmeye gerek duyun. onu zaten sizde hissedersiniz
danışmanın siz de onaylamışsınız, o zaman eski araçlarla yeniler arasında fark var ya da biz yanlış ifade ediyoruz. benim de, iş yerinden geçen sene symbol alan bir abinin de aynı şekilde yukarıdan kavrıyor. nişanlımın civic'inde kavramada tutmak için debriyajı çok az kalkmış şekilde tutmak gerekiyordu, ondan sonra clio'da bocaladım tabii, ama ne yalan söyleyeyim ben artık bu yukarıda kavramayı çok seviyorum bana daha uygunmuş demek ki, diğerinde ayağın öne doğru feci geriliyordu :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
normalde alttan kavrama uygunudur yeni ise biraz kullanımdan sonra düzelir yalnız üstten kavrama ya okey verdim ama üsten kavrayınca bitti denilemez yokuşlarda felan kalkmakta zorlanırsanız o zaman değiştirmeye gerek duyun. onu zaten sizde hissedersiniz

alıştık kendisine birbirimizi üzmüyoruz çok şükür ama ilk haftalar hele ilk gün sanayide pratik ölümdü :D belki de daha önce sadece özel ders aldığım aracın orta seviye ve birkaç defa kullandığım aşırı aşağıdaki civic ten başka araç tecrübem olmadığından kolay alıştım, uzun yıllar araç kullanıp zor alışanları duymuştum, yanlış hatırlamıyorsam hidrolik miydi neydi öyle bir şey demişlerdi ayar olmuyormuş buna demişlerdi, ama çareler bulunmuş sanırım mesajlardan anladığım kadarıyla:)