Clio Debriyajın sert olması?

attci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar; Clio 2004 1.2 16v. aracım var.Şöyle bir şey var sormak istediğim ??

Debriyajım Bana biraz sert geliyor,Usta'ya gösterdim ama usta normal olduğunu söyledi,''Bu araçların debriyajının Hidrolik olmadığı (oysaki meganeII yumuşacık-megane hidrolikmiş) o yüzden Baskı balatanın iç yüzeyinde tozların biriktiği ve zamanla iyice sertleştiği yönünde idi''...

1- Yani bunu yağlasak veya başka bişey yapsak kısmende olsa Yumuşatamazmıyız.

2- Sizce LPG'ye geçmelimiyim.depoyu Fulledim. 400-450 km'si uzun yol olmak kaydı ile Full depo menzilim 600-620 km. civarı bana biraz yüksek geldi.
Ne dersiniz.sizce bu motor için LPG uyum ve motora uzun sürede vereceği şeylere değer mi?

3-Viteslerimde Kemikli(sert geliyor bana vites yolları) bunu yumuşatabilirmiyiz.

4- Ön Far plastiklerim bayağı soldu ve yıprandı.Buna pratik bir yol var mı?

SAĞOLUN.

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle merhaba..

debriyaj konusunda eğer debriyajın hidrolik değilse debriyaj telini wd-40 sprey ile yağlayabilirsin ancak telin içinde kopmalar filan olduysa teli değiştirmen gerekir..yanlız sertleşme debriyaj bilyasından da yapabilir öle olduğu takdirde debriyaja basarken değişik sesler çıkartır.Başıma geldiği için biliyorum..En iyisi güvendiğin ustanın dediğini yapmak olur..

Lofty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim de debriyaj çok ser ve yukarıda kavrıyor. ve orta bölümlerinde yay gerilme sesi gibi bir ses geliyor. bir de araç rolantide çalışırken motordan hafif tırıltılı bir ses geliyor. debriyaja hafif bastığımda ses kesiliyor. tabi araç hareket halindeyken o sesi duyamıyorum belki de motorun sesinden. bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

TC_Oğuzhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar ustalar;

Arkadaşların sorularına cevap beklemekle birlikte bu debriyajın yukarıda kavramasına araya 2 halka atarak aşağı çektirme gibi bir çözüm varmış galiba bu konuda bilgisi olan var mı ve bir de benimkinde de araba ısındıktan sonra debriyaj gacır gucur etmeye başlıyor, bu neden olabilir, trafikte insanı çok rahatsız ediyor açıkçası. Bu 2 konuya ve yukarıdakilere cevap verebilecek arkadaşlarımız var mı acaba??