Clio egzoz ışığı arızası

emrahakt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 1 aydır süre gelen sorunuma çözüm bulamıyor yardımlarınızı bekliyorum.

araç clio 4 1.2 2014 model 43 binde. benzin+lpg

sorunun ilk ortaya çıkışında, egzoz ışığı yanıp sönmeye araç teklemeye başladı. bir süre sonra yokuş kalkış desteği arıza ışığını yaktı. benzine geçince sorun çözülmedi. araç stop ettirildi 1 saat sonra arıza ışıkları kendiliğinden söndü. sürekli aynı sorunu yapmıyor. bazen 600 700 km yapmıyor bazen 50 km sonra yapıyor. sübab ayarı yapıldı fakat sorun çözülmedi. lütfen yardımlarınızı bekliyorum...

yigido.gunduz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş senin soruna ne kadar yanıt olabilir bilmiyorum ama hem sana bir yardımım olabilir, hemde forumdaki arkadaşlara bir yararım olur diye paylaşayım istedim; benim 2010 model 1,2 benzin+ lpg li aracım bundan 2 sene önce bir hararet yaptı motoru yaptırdım sorun geçti gibi oldu, bir süre sonra su eksiltmeye başladı daha sonra bundan 3 ay önce de sabit hızda ilerlerken teklemeye başladı, çekişi zayıfladı servise gittim subap a sıkıntı olabilir ayar yaptırmnan gerekli dedi ama büyük ihtimal sübaplarda lpg den dolayı (lpg de yanma daha sıcak olurmuş) sıkıntı var dedi rübap ayarı yaptırdım olmadı en sonunda subapları yaptırdım conta da yakmış şu anda bir sıkıntım yok şükür 2000 tl ye maloldu