clio el freni koptu

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mrb arkadaşlar 2005 clio'm var..çok dik bir rampada nasıl güç kullandıysam pat diye bir ses geldi..sonrasında el freni tabancası hafifledi halat koptu diye küçük bir ilde tamirciye gösterdim. kanala alıp baktı resimde paylaşacağım parçanın yerinden çıktığını söyledi çıkarttı verdi düşer filan kaybetme bunu dedi..yanlız şöyle bir şey söyledi koltukların ve döşemelerin komple çıkması gerekliymiş tabancaya müdahale için ya da taban döşemesini kesmesi lazımmış..benimde içime sinmedi ne yapsam diye düşünüyorum tavsiyeniz varmı nasıl çözeriz bu işi?:soru

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence cok sacma egzozu soksun ticari aracin degistirdim adam egzozusoktu takti

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir de el freni olmayınca başıma geldi az meyilli yolda araba birinci viteste bıraktım geri kaçırmaya başladı? Normal mi sizce

muratkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O şekilde geri gitmesi baskı balatanın kaçırmasından kaynaklanıyor olabilir.

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az kayip durmasi lazim ve tel komple degisti el frenini de yerinden soktuler zaten bir ane vida tutuyor adam soktu aldi alttan mudahele etti yani dosemeyi falan cok sacma

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim clio da yolda giderken el fren mekanizmasi komple patladi fren merkezi balatalar falan ve telde degisti

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim clio da yolda giderken el fren mekanizmasi komple patladi fren merkezi balatalar falan ve telde degisti

senin arıza daha sıkıntılıymış galiba..benm o kadar değil de durduğum yerde elimde kaldı..o gösterdiğim parça yerinden çıkmış galiba bağlantı yeri de kopmuş olabilir..

mkaplan_43

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun çözüldü.aklınızda olsun el freni tabancasındaki problemler için ya koltuklar çıkıp taban örtüsü komple açılacak ya da kesilip tabancaya müdahale edilecek başka alternatifi yok gözlerimle gördüm..2 koltuğu çıkarttırdım(altta 4+4 civata var plastikle kapatılmış görünüyo plastiği kaldırınca çok basitmiş sökmesi benden söylemesi) ve arka koltuğu da söktükten sonra arka koltuğun altından taban örtüsünü yukarı kaldırttım el frenine ulaştık..zaten 2 tane civata tutuyormuş..eklediğim resimdeki parçayı da tutan sekmanlı parça kopmuş yerine çelik civata yaptık takviyeli somunla taktık yerine..80 lira sıkışmış araya..verdiğim para fazla gibi yapılan işleme ama olsun işimiz görüldü..