Clio icon 2015 icon dci edc neden çok yakiyor

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, iki hafta önce bu aracı aldım. Teknik özelliklerde yakıt ortalaması 4.7 lt gösteriliyor. Benim aracım şu an 7.3 lt de. Şu sıralar hep kısa mesafe sürülüyor onun etkisi elbet olacaktır ama bu kadar fazla olmamalı diye düşünüyorum 6'yı bulmamalı. Araştırdım biraz bu değerleri yazan görmedim genelde 5 6 arası. Bu sorunun kaynağı ne olabilir?

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
* 1.5 Dci olacaktı başlık.

bselcuk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakıt en son ne zaman sıfırlandı ? Sıfırlandıktan sonra eğer uzun yol yoksa ve kısa mesafede kış şartlarında kullanıyorsanız otomatik bir vites için 7.3 uygun bir değer. Anlık yakıt tüketimini açın ve gaz tepkilerinizi ona göre ayarlamaya çalışın

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni sıfırladım sayılır. Uzun mesafe gitmiyorum, genelde kısa mesafeler. Anlık tüketimde özellikle hafif rampa dahi olsa 18'i falan görüyor. Ayağımı gazdan çekip rölantide bıraktığımda az yakıyor sadece.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ortalama hız ne görünüyor? 15km/s altında ise 6lt üzeri değerler normal karşılanabilir. Benim 27,5km/s ortalama hız ile 4.6lt ortalamam var manuel Clio ile.

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam senin değerler çok iyiymiş ya. Benim ortalama 24,5 kmh falan. Yani uzun yola çıktığımda çok az yakacağı anlık tüketimden belli oluyor ama kısa mesafede bu kadar yakmasını beklemiyordum.

orhankose

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, iki hafta önce bu aracı aldım. Teknik özelliklerde yakıt ortalaması 4.7 lt gösteriliyor. Benim aracım şu an 7.3 lt de. Şu sıralar hep kısa mesafe sürülüyor onun etkisi elbet olacaktır ama bu kadar fazla olmamalı diye düşünüyorum 6'yı bulmamalı. Araştırdım biraz bu değerleri yazan görmedim genelde 5 6 arası. Bu sorunun kaynağı ne olabilir?
yakıtın normal.sen o 4-5 lt yaktım diyenlere inanma.edc ile şehiriçi o değerler çok zor.manuel olsa sakin kullanımla trafiksiz ortamda 5 litrelere yaklaşabilirsin belki ama kısa mesafe yoğun trafikte edc ile 7 lt civarı yakarsın.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim resmi ekleyeyim de isteyen istediğine inansın. Kimin inanıp inanmadığına karışmam.

XUMs0b.jpg

byyuxel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim resmi ekleyeyim de isteyen istediğine inansın. Kimin inanıp inanmadığına karışmam.

XUMs0b.jpg

Arkadaş otomatik için demiş hocam sen üzerine alınma. Manuelde o kadar fark edeceğini düşünmemiştim hiç.

frkanyavz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ankara'da 53.000 km'dir sürüyorum kış lastiği kış şartları şehir içi veya dışı 1 kişi 4 kişi bakıma 1 gün kala gazmalası duran trafiği dahil(ortalama hız 150km, 30km) henüz 5.2 lt'nin üzerini göremedim.(Son 2 bin km tamamen şehir içi kış lastiği 2 kişi ortalama hız 29km 4.8 lt mesela) Bilginiz olsun. Eco'yuda hiç kullanmadım bu arada.