Clio II Airbag ışığı

hasant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba

clio hb 2000 1.6 rxt

aracda sürekli havayastığı uyarı ısıgı ve tabi ona bağlı olarak servis ışıgı yanıyor.bir taircide bilgisayar bağlayıp hata işigini kapattılar.ama 2 gün sonra yin yanmaya basladı.
Bunu nasıl kalıcı olarak giderebilirim.Yetkili servise götürmeye korkuyorum.Dünya masraf çıkaracakalr diye..

bilgisi olanların yardımlarını bekliyroum..

Burak61

Bilgi Girilmemiş
koltuk altındaki fişler oksitlenme yapmış olabilir bi bakın isterseniz

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
temassızlık yapan fiş mevcut. Araç Clip cihazına takıldığında hangi airbagten dolayı yandığını öğrenip, ilgili airbagin soketlerini temizlemelisiniz

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renaultlarda bu ışık yanmazsa problem var demektir hehe

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac ışık yakıyosa Airbaglerden birini veya bi kaçını görmüyor demektir. Kabloları soketleri kontrol et.. olmasa servis bilgisayara baglayıp sorunu bulur.. arıza sildirmek bence akıl kârı iş değil.. Araba görmüyorsa yeri geldiğinde Airbag calısmaz. ALLAh göstermesn kaza anında iş görmez yani :eyv

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ışık yandığında at elini koltugun altına oyna söketle mutlaka söner ben öyle yapıyorum ;)

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clioların kronik sorunu. gökalp in dediği taktiği ben de yapıyordum geçen hafta sonuna kadar. bu arada hem sürücü hem de yolcu koltuğunun altında soket var, biri olmazsa biriyle oynuyordum mutlaka düzeliyordu ama ne zaman ki koltuk ayarı biraz değişse yine lamba, yine servis ışığı...
geçen hafta sanayiye bıraktım aracı hem sinyallerde sıkıntı vardı, hem de aırbag lambasına baksın istedim ustamdan. sağolsun bu sıkıntıyı zaten biliyormuş ustam, hallederim ben dedi, soketleri temizlemiş. yine yaparsa getir dedi, şimdilik sıkıntı yok, 10 tl ye halloldu:)

Falmor

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gidin bi elektrikçiye soketleri iptal etmesini direk bağlamasını söyleyin hallolsun sorun.

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu model yıllarında Renaultu olan herkes mi aynı sorunla karşılaşıyor hepimiz soket mağduruyuz arkadaş yaa :D

aynen öle kardesim RFC sayesinde herkes sorunları hallediyor paylasarak kronik bunlar :)