Clio II karter yağ kaçağı sorunu

FuNKyX5

Berkant BAŞTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motoru komple rektifiye yaptırdım ama karterden yağ kaçağı yapmaya başladı yaptırdığım yere götürdün defalrca en son karter contasını tekrar değiştirdi hala yağ kaçagi var yine götürdüm oturma yapmış dedi yine somunları torkladı daha önce böyle bişey başına gelen varmı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta karterden der de bide sen gir altına bak bakalım sızma nerden yapıyor.Conta değişmiş torklanmışsa sağa sola bi göz gezdirmen lazım.

FuNKyX5

Berkant BAŞTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
usta karterden der de bide sen gir altına bak bakalım sızma nerden yapıyor.conta değişmiş torklanmışsa sağa sola bi göz gezdirmen lazım.

hocam aracin altindan genelde çikmiyorum bu olay olduğundan beri lifte kaldiript baktim kaç kez am yk hiç bişey gözükmüyo herşey normal karterin alt bloğa bağlandiği noktadan terleme şeklinde yağ kaçaği oluyo ama yağ miktarinda falan eksilme yok

Moderatörün son düzenlenenleri:

FuNKyX5

Berkant BAŞTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
usta karterden der de bide sen gir altına bak bakalım sızma nerden yapıyor.conta değişmiş torklanmışsa sağa sola bi göz gezdirmen lazım.

eksik herhangi bi parçada yok tekrar komple baktirttim ama hala ayni tanimlama hatirlatmasi için teşekkür ederim

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanzıman yagı olmasın
birde tam ne tarftan kaynaklı
sanzımanla motor arasından mı geliyor

FuNKyX5

Berkant BAŞTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok şanzimandan değil şanziman körüğünden hafif bi terleme var ama o değil tam karterin motora birleştiği yerde somun başlarinda damla damla yağlar oluyo

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Krank keçesini kontrol ettirin.