CLİO III beygir ve yükseltilmesi

xcomely

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam ben bi danışayım ozaman.ama siz kullanıcı olduğunuz iiçin bir şey sorucam. bu beygir şimdi sonradan atıldığı için motoru zorlar mı? ya da ne bileyim daha kolay yıpranır mı motor? hani sonuçta orjinal beygir gücü olmuyor
Chip tuning isini cotech nickli cihangir beyde yapiyor ona danisabilirsiniz. Ben birkan islemle yaklasik 45 hp aldm cok memnunum yaptirin tavsiye ederim

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
tamam ben bi danışayım ozaman.ama siz kullanıcı olduğunuz iiçin bir şey sorucam. bu beygir şimdi sonradan atıldığı için motoru zorlar mı? ya da ne bileyim daha kolay yıpranır mı motor? hani sonuçta orjinal beygir gücü olmuyor

Aksine sen arabanın motorunu bu işlemi yaptırarak rahatlatmış olacaksın.Arabanın motoru kendini zorlamadan hızlanacak.Bunun zararı olmaz yararı olur.

xcomely

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizde extreme var sanırm.onların beygirleri daha yüksek ve iç dizaynı daha hoş.bendeki authentique. sanırm USTA nın söylediği gibi 68hp.çekişinden memnunum ama neden daha iyi olmasın diye de düşünmüyor değilim.ruhsatta beygir kısmı boş bıraklmış.kw dediğinizide dikkat etmedim ama bakıcam:):)
Son çıkan ruhsatlarda kw cinsinden yazmaya başladılar yalnız. Bazı ruhsatlarda hatalar oldu.Mesela arkadaşımın aldığı araç 80 hp ama 80 kw yazıyor.Yanlış yazılmış.Belki sizde de kw cinsinden yazıyor olabilir.

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motorun orjinaldeki gücü, motorun en zorlu şartlar altında çalışma durumunu göz önünde bulundurularak alınan güçtür.Buna örnek verirsek kırsal motorin kullanımı şüphesiz en iyi örnek olur
Siz euro diesel'den şaşmayıp aracın bakımlarını düzenli olarak yaptırırsanız gayet sağlıklı çalışmaya devam edecektir

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizde extreme var sanırm.onların beygirleri daha yüksek ve iç dizaynı daha hoş.bendeki authentique. sanırm USTA nın söylediği gibi 68hp.çekişinden memnunum ama neden daha iyi olmasın diye de düşünmüyor değilim.ruhsatta beygir kısmı boş bıraklmış.kw dediğinizide dikkat etmedim ama bakıcam:):)
Renault'da aynı motor seçeneğini aldığınızda donanımlar arasında fark bulunmuyor.Sadece donanım olarak üst seviye-alt seviye olabilir, motor gücü siz farklı motor almadıkça değişmez
Ayrıca Ersel abinin aracıda 1.5 dCi değil 1.2 16V'tir :)

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş

Benim araba benzinli 1.2 motor kasa yeni 2011 iç tasarımda dış tasarımda farklı.Ama motor olarak senin arabanın modelinde kullanılan 1.2 motorlarla aynı.
Ayrıca chip işlemi yaptırırsanız uzun yolda falan arabanın daha az yakmaya başlar bu da bir +

xcomely

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki bu beygirin,modelleri,çeşitleri illaki vardır.ya da clio ya uyan fln.hangisini önerirsiniz?
Aksine sen arabanın motorunu bu işlemi yaptırarak rahatlatmış olacaksın.Arabanın motoru kendini zorlamadan hızlanacak.Bunun zararı olmaz yararı olur.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aynı motorun değişik hp lerde vesiyonları var,yazılım,enjektör,turbo ve intercooler farkları bu değişikliklere yol açıyor.
65-68-70-80-86-100-105-110 hp hepside 1.5 dci motorlardır,kısaca alınacak güç artışı ile ulaşacağın 90 hp motora herhangi bir zarar vermeyecektir...:eyv

Ersel YILGIN

Bilgi Girilmemiş
peki bu beygirin,modelleri,çeşitleri illaki vardır.ya da clio ya uyan fln.hangisini önerirsiniz?

Tabiki her arabanın ayrı.Mesela yeni çıkan bir arabaya hemen chip yaptıramazsın bu küçük bir örnek.
Ona chip'i yaptıracağınız yer karar verecek.Cotech le görüşün kafanızda hiç soru işareti kalmasın ,)
Şimdi biz ne desek yalan söylemiş veya yanlış bilgi vermiş oluruz.Sitemizin kullanıcılarına özel ilgi gösterir Cihangir abi arabana kötü bir uygulama yapmaz.Merak etme.Sen merak ettiğin her şeyi ona danış.Biz sadece bilinmesi gerek ufak tefek bilgileri verebiliriz.İşte beygir artar yakıt düşer araba zararı asla olmaz gibi.

xcomely

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet biliyorum Ersen Beydekinin 1.2 olduğunu.ben sadeece iç dizaynaları güzel dedim.böle gümüş rengi kaplamalar var güzel görünüyor.:)