Clio III FK yay

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isıtmanın da teknikleri var.Bi kaportacının eline oksijen kaynağı tutuşturup tek noktadan ısıttırırsan kırılır :)

Amortösörcüler halleder bilirler tekniğini.

ubuntu53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yayları sakın ısıttırma kırılıyo. eğer iyi bir ustaya tam yerinden kestirirsen hiçbir sorun çıkarmaz ömür boyu kullanırsın. Yayların kesme noktaları var ordan kesilirse sorun yaratmaz :)

evet otekı aracımı ılk olarak 1.5 bakla kestrmstm sekme olmuyodu sonra onden 2 arkadan 1.5 dha kestrdım yanı onden 4 arkadan 3 yay kalmadı sayılır cok sekme oluyordu bunu cok kestrmıcm 1.5 - 2 ıyıdır dıye dusunuyorum

Isıtmanın da teknikleri var.Bi kaportacının eline oksijen kaynağı tutuşturup tek noktadan ısıttırırsan kırılır :)

Amortösörcüler halleder bilirler tekniğini.

oyle tabı ama saglam bı usta lazım ona ılerde kırılacaksa kestrmek ona nazaran daha ıyı sanırım

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 60/40mm FK yay var gaayet memnunum basıklığından hatta çok bile düşmüştü bana göre:) 17jantları takınca birazcık yükseldi şimdi tam kıvamında...:eyv

ubuntu53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 60/40mm FK yay var gaayet memnunum basıklığından hatta çok bile düşmüştü bana göre:) 17jantları takınca birazcık yükseldi şimdi tam kıvamında...:eyv

ben 6-7 cm bulamadim 5 aldim bulsam 7 alirdim valla :D belkide biraz daha sursem dahada duser 16 jantla birlikte boslugu doldurablir bi denemem lazim :) asiri basik gorunsun istiyorum ben :D

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 6-7 cm bulamadim 5 aldim bulsam 7 alirdim valla :D belkide biraz daha sursem dahada duser 16 jantla birlikte boslugu doldurablir bi denemem lazim :) asiri basik gorunsun istiyorum ben :D

Biraz daha düşer yayların yeni daha ama senin hedefin EV'lat gibi olmaksa yay işini unutacan coilleyeceksin...:)

ubuntu53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz daha düşer yayların yeni daha ama senin hedefin EV'lat gibi olmaksa yay işini unutacan coilleyeceksin...:)

aslında koyede cıktıgım ıcın cok fazla ıstemıyorum dusmesını ama suankı halınden daha dusuk olsun ıstıom :D bakalım ne olacak

Melih OZLEM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Abi benim gibi olması zor ya gezemez sonra :D

Sadece yay kestiğin için, kesik yay zıplar. Orjinal bir amortisörün limiti 5cm yaydır. 5 cm yaydan sonra salmaya başlar kendini. O yüzden 5cmlik yayı kestiriyorsan, amortisörede işlem uygulaman gerekir. Milini kısaltman, yayla amortisör arasındaki boşluğu kapatır, sertleştirmende bir nebze pinpon topu gibi sekmesini engeller.

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
1 bakla kestirsen yeter 2 kesersen çok düşer.

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence yaylarla hiç ugraşma bi amrtisrcude amrtisr yaptrabilrsin 130-140 tl bi fiytı oluyo on numarada düşer aracın

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
soğuk presle yaptırabilirsin tabi senin bulundugun yerde böyle bir imkan varsa ben FK'ları preslettim ve yaklasık 3-3,5 cm düşme oldu, hiç bir konfor kaybı yok şu anda