Clio İlk Marş ile Çalışmıyor (Fren+Start)

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim ilgin için ama İstanbul'da değilim malesef. Şimdilik sıkıntı da kesildi. Yolum düşerse mutlaka uğrar bi çay içerim ama, teşekkür ederim :)

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sabah yola çıktığımda arıza ışığı yanmazken yola çıktım öndeki aracın aniden durması sonucu biraz sert frene bastım. Anında arıza ışığı yandı, muhtemelen pedal müşürünün kablo tesisatında filan bir sıkıntı var. Bakalım servis ne kadar fiyat çıkaracak!?

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir yanlışlık yok bizim araçlar araç viteste iken hem fren hem debriyaja basmadan çalışmaz. vites boşta ise frene basmadan çalışmaz ve neye basmak gerektiğini yazar. sizinki çalışıyorsa problem var demektir. bir çok arabada böyledir. benimki icon diğer modellerde bu özellik yoksa bşir şey diyemem tabi.

Resimde de gözüktüğü üzere eller serbest özelliği olan iconlarda frene basmak gerekirken o özellik olmayan (joy) araçlarda böyle bir ibare yer almamaktadır. Yani tam emin olmadan "aracınızda problem var" gibi konuşmamak gerekir.

WqWy2m.png

Son düzenleme:

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Resimde de gözüktüğü üzere eller serbest özelliği olan iconlarda frene basmak gerekirken o özellik olmayan (joy) araçlarda böyle bir ibare yer almamaktadır. Yani tam emin olmadan "aracınızda problem var" gibi konuşmamak gerekir.

WqWy2m.png
bzim araçlar diye özellikle söylemişim. yani başka araçları kapsamayabilir olduğu buradan anlaşılabiliyor. yani tam eminim. bizim araçlar için böyle. ve diyaloğumuz bu konu ile ilgili problem yaşamış bir kişi ile.her yeni katılan arkadaşa senin araç joy mu icon diye sormamız gerekmez. yeni dahil olan benimki joy bu nasıldır diye sorar kanaatindeyim. her şey bir yana uslubunuzu beğenmedim.

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bzim araçlar diye özellikle söylemişim. yani başka araçları kapsamayabilir olduğu buradan anlaşılabiliyor. yani tam eminim. bizim araçlar için böyle. ve diyaloğumuz bu konu ile ilgili problem yaşamış bir kişi ile.her yeni katılan arkadaşa senin araç joy mu icon diye sormamız gerekmez. yeni dahil olan benimki joy bu nasıldır diye sorar kanaatindeyim. her şey bir yana uslubunuzu beğenmedim.

S.yıldız isimli arkadaşa hitaben yazdığınız "enteresan sizin araçta kesin bir problem var asla çalışmaması lazım o şekilde" mesajınıza istinaden söylemiştim. Ayrıca "uslübunuzu beğenmedim" den kastınız nedir? Hangi cümlem veya hangi kelime tam olarak rahatsız etti sizi ? Ya da eleştirisel bir yaklaşımdan mı hoşlanmadınız ? Uslübuma dikkat etmeseydim o şekilde yazmazdım emin olabilirsiniz, ben gayet uslubunda konuşan biriyimdir, kaba saba ya da kırıcı kelimeler kullanmadım ve kullanmam ama uslüptan ziyade eleştirilmekten hoşlanmadınız, zira bana lütfen üslübumda yanlış olan şeyi detaylıca ifade edin merak ediyorum.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emin olmadan konuşma kısmını beğenmedim çünkü eminim. aracımı iyi tanıyorum. bizim araçlar kısmına dahil olmuş arkadaş. ben icon lar için konuştum

clio6161

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
emin olmadan konuşma kısmını beğenmedim çünkü eminim. aracımı iyi tanıyorum. bizim araçlar kısmına dahil olmuş arkadaş. ben icon lar için konuştum

Hocam sanırım mesajı eksik okuyorsunuz. "Emin olmadan konuşma" emir cümlesidir ama ben o şekil ifade etmedim. Ben "enim olmadan konuşmamak gerekir." dedim. İkisi farklı şeyler. Ha üslubuma çok dikkat eden biriyim ve yanlış anlaşılmasın diye de dikkat ederim çünkü burada yazışırken yüzyüzeyken ki gibi mimiklerimizi görüp o anki ruh halimizi anlayamıyoruz, ona rağmen yanlış anlaşılma olduysa canınız sağolsun sıkıntı yok.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Forumda yazışma üzerinden iletişim kurduğumuz için bazı şeyler yanlış anlaşılabiliyor yoksa herkes saygı çerçevesinde birbirine yardımcı olmak niyetinde. :eyv

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam sanırım mesajı eksik okuyorsunuz. "Emin olmadan konuşma" emir cümlesidir ama ben o şekil ifade etmedim. Ben "enim olmadan konuşmamak gerekir." dedim. İkisi farklı şeyler. Ha üslubuma çok dikkat eden biriyim ve yanlış anlaşılmasın diye de dikkat ederim çünkü burada yazışırken yüzyüzeyken ki gibi mimiklerimizi görüp o anki ruh halimizi anlayamıyoruz, ona rağmen yanlış anlaşılma olduysa canınız sağolsun sıkıntı yok.
peki anlaştık problem yok. sonuç itibari ile bildiklerimizi bilmeyenlerle paylaşarak yardımcı olmayı amaçlıyoruz. arada kazalar olur.

quartal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen hafta aracımı tekrar yetkili servise götürdüm. Burada aracın fren müşürünün değişmesi gerektiğini söylediler. Değişim sağlandı ve 1 haftadır problemsiz şekilde kullanmaktayım. Başta servise götürsem daha az uğraşırmışım.