Clio IV Connect modeli incelemesi

scintigraphy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar :)

Öncelikle hayırlı kandiller...

Foruma yeni katıldım. İsmim Abdullah, doktorum, İzmirliyim fakat önümüzdeki ay Ankara'da göreve başlayacağım.
Haftasonu Clio IV Connect 1.5 dCi 90 bg EDC bulut grisi aracımı teslim aldım. İlk aracım olduğu için şimdilik aracı çözme aşamasındayım :)

Forumda biraz araştırma yaptım, Connect modeli ile ilgili bir paylaşım göremedim, ben de bir yerden başlatayım istedim.

Renault'un güncel mobil teknolojilere girme çalışması olan, şimdilik sadece 200 tane Clio'ya entegre edilen Connect uygulamasını aktarmaya çalışacağım. Araç 3 farklı renk seçeneği ile satışa sunuldu Bulut grisi, Alev kırmızı, Yıldız siyah. Motor seçeneği olarak sadece 1.5 dCi 90 bg Manuel/EDC olarak tek motor, iki farklı vites seçeneği var. Araç donanım olarak İcon modeline ilaveten 17'' siyah alüminyum jantlar, kırmızı lake dış çıtalar, kırmızı ön konsol look paketi ve siyah/kırmızı koltuk döşemeleri standart olarak sunulmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.clio-connect.com/

Araç teslimatı sırasında içinde imei no, cihaz seri no ve aktivasyon kodu olan bir zarf verildi, ayrıca kare kod ile işlem yapmak da mümkün. Verilen bu kodlarla Android Market veya AppStore'dan indirilen ''Clio Connect'' uygulamasına giriş yapılıyor. Daha sonra kullanıcı adı ile hesap oluşturuluyor.

Uygulamaya giriş yapıyoruz.
qP9J8q.jpg

Uygulamaya girince sırasıyla
Vv230P.jpg

1)Aracımı bul
2)Seyahatlerim
3)Vale modu
4)Hız limiti
5)Çekilme uyarısı
6)Yakıt miktarı
7)Km sayacı bulunmaktadır.

Teker teker inceliyecek olursam

1) Aracımı bul uygulaması tahmin edildiği üzere aracın yerini gösteriyor qw Doğruluk payı da gayet yüksek
2)Seyahatlerim kısmında aracın motor çalışma anından itibaren yaptığı yol, harcadığı yakıt, harita üzerinde A-B noktası gösterimi, aldığınız sürüş puanı gibi bilgiler mevcut. Fakat uygulama dizel lt fiyatını 5 TL olarak belirlemiş, o yüzden tutar biraz yüksek oluyor :)

L1dObJ.jpg

RoEO86.jpg

D4oymO.jpg

zrQJqY.jpg

Çok fazla yol yapmadığım için tek seyahatimi paylaştım, detaylı olarak incelediğim zaman ileride eklemeler yapacağım :)

3)Vale modu: Açık konumda olduğu zaman aracı valeye verdikten sonra 250 mt'den fazla uzaklaşırsa size bildirim geliyor :)
4)Hız limiti: Araç belirlediğiniz hızın üstüne çıkınca telefonunuza bildirim geliyor. Buna türkçe olarak babanın oğluna araba emanet etme modu da diyebiliriz :)
5)Çekilme uyarısı: Araç motor stop halinde iken hareket ederse bildirim geliyor.
6)Yakıt miktarı: Aracın uzaktan deposunda kaç lt yakıt kaldığını görmek için kullanılıyor fakat bende hala 0 lt gözüküyor anlamadığım bir şekilde hımm
7)Aracın mevcut kilometresi

Alt menü olarak seyehatlerim, kullanım, bildirimler ve profilim seçenekleri var.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar. Aracı kullanmaya vakit buldukça izlenimlerimi aktarmaya devam edeceğim, her türlü sorunuza elimden geldiğince cevap vereceğim :)

Uzun bir yazı oldu, umarım faydalı olmuştur..

renorenoreno

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
namını daha önce gördük ama kendisiyle daha yeni tanışıyoruz güle güle kullanın güzel bir konu.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, detaylı anlatım için ayrıca teşekkür ederim...

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız hayırlı olsun, ağzınıza sağlık güzel bir anlatım olmuş:eyv

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araciniz hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin :)

Anlatimda gayet aciklayici olmuş :) agzina saglik :eyv

scintigraphy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar tekrardan merhaba,

Mais ile görüştüm, yakıt miktarı problemini uzaktan çözdüler. Yazılımsal bir hata varmış, beni aradılar telefonla görüştük, uygulamayı tekrardan açtım ve sorun çözüldü :) Uzaktan yazılım atılabildiğini bilmiyordum..

65Q3pP.jpg

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzaktan yazılım atma gayet iyiymiş. Çok güzel anlatım olmuş teşekkürler.

orhan5656

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim aracın hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan inşallah:D Merak ettiğim için soruyorum araçta R link standart mı? birde muhtemelen telefonla araca internet aracılığıyla bağlanıyorsun internet ile bağlandığın için extra bir ücret ödüyormusun? Teşekkürler şimdiden :D

scintigraphy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim dostum [emoji56] Öncelikle araba R-Nav, Link opsiyonel olarak sunuluyor. Connect sistemi 5 yıl boyunca ücretsiz, daha sonra yıllık belli bir ücreti olacakmış isteğe bağlı olarak. Aracı teslim alırken sözleşme imzaladım onunla ilgili. Araçta sim kart var, her turlu işlem onun üzerinden görülüyor. Sözleşmede aracı haftada en az bir saat çalıştırmazsam akünün biteceğini kabul ediyorum maddesi bile vardı [emoji4]

Sent from my iPhone using Tapatalk

asarigul

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anlatım çok güzel olmuş ,aracınız hayırlı olsun ,ALLAH kaza bela vermesin :)