Clio Joy 1.2 Akü Ömrü Hakkında...

azzaae

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar,
Benim merak ettiğim bir husus var arkadaşlar. Benim aracım 2014 model Clio Joy 1.2 .(trafiğe çıkalı 3 yıl - 4 ay gibi bir süre geçmiş).Şu anda kilometresi 25.000 civarında yani sadece hafta sonları ve tatillerde kullandığım için biraz düşük.. Geçtiğimiz hafta sonu marş butonuna bastığımda aracım çalışmadı yani aküsü tamamen bitmiş durumdaydı. Kontrol ettirdim herhangi bir kaçak arıza vs yok. Akünün ömrünün bittiğini ve şarj tutmayacağımı ve değişmesi gerektiğini söylediler. Ömrünün kısa olmasının sebebi 50 amper olması imiş vsvs. 3-4 yaşında bir araç için akünün ömrünün bu kadar erken bitmesi sizce normal mi .Böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda arkadaşlar?
Teşekkürler...

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Bende 2015 aralık üretimi 2016 mart çıkışlı 47000 kilometrede 1.2 joy var, 2 ay evvel müşterinin teki farları açık unutmuş aküyü bitirmiş, şarza bağladık kendini topladı, şimdi üzerindeki gösterge yeşil durumda ve sıkıntı yok, 1 gün şarzda bırakılsaydı senin aküde toparlardı...

metehanaslan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu kadar kısa bir sürede akünün ömrünü doldurması çok ilginç. Başka bir yere daha danıştınız mı ?
Mustafa Usta Bey'in anlattığı yolu izleyebilirsiniz, şarj edilince toparlayacağını düşünüyorum o akünün.