Clio Kapalı Polen Filtresi Kapağı

engingnl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

2004 clio aracımda klima var ancak polen filtresi yok. Polen filtresinin olduğu bölüm kapalı. Servis kapalı alanı açıp polen filtresi ve kapağını takmak için yaklaşık 130-TL fiyat verdi. Sizce fiyat nasıl? Polen filtresi taktırmamın ısıtmaya/soğutmaya katkısı olur mu?

Uploaded with ImageShack.us

purmol

Bilgi Girilmemiş
O nasıl birşey dir , çok ilginç birşey . Klima lı arabada polen filtresi nasıl olmaz.

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Polen filtresi opsiyoneldir Klimalı olan her araçta olma zorunluluğu yok, ısıtmaya veya sogutmaya herhangi bir katkısı olmaz, sadece klima ya dışardan hava aldırdığında polenlerin içeri girmesini engeller, alerjik durum varsa iyi olur

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kirlilik önlerde bi kapak bi polen neden bu kadar pahalı anlamadım polan filtresi en pahalısı yetkili serviste 40 tl kapak 90 tl mi ben birşey anlamadım vala.

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kapak için 40, filtre için 40, işçilik için de 50 lira almak niyetindeler sanırım.

AlperB.

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim symbol de de yoktu ben sonradan takmıştım o kapak açılması lazım öyle ekstra işlem yapmadan yani sanayide benimkisini usta normal açar gibi açmıştı

Serkan Bey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım arabanın degiştirirken usta ucundan altından bastırarak soktu oraya filtreyi, sadece kapagı açtı başka bişey yapmadı.

buranın ıcınde degilmi filtre ?

30ix7p4.jpg

engingnl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Filtrenin yeri orası ama benimki kapalı maalesef. Polen filtresi yok

Demiral

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
temiz havayı dışrdan alacak ve polen filitre kapagı çıkartılacaksa Kesinlikle filitre olması gerekli eger taktırmazsanız. klima evaparatörü zamanla tıkanır ve klima sogutma performansı düşer. sıcak kullanımda zaten araç kliması nem alma özelliği haricinde ısıtma yapmaz. polen filitresinin takılı olmaması yerinin boş olması zaten başlı başına bir fransızlık..

Son düzenleme:

murat5261

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alın işte bir şey daha ögrendeim şimdi bende de 2005 clio var ona bakmadım işin açıkcası onda polen varmı yokmu ama klima varsa polen neden olmaz böyle saçmalık olur mu ya bu ne biçim iş bunu sanayide yapan varmı arkadaşlar ?