Clio Kapı Kumanda Arızası

werne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Forum Üyeleri,

2001 model Sedan Clio sahibiyim. 1 hafta önce aracın otomatik kapı kumandası arızalandı. Anahtarla ve araç içinde bulunan butonla kapılar açılıp kapanmıyor. Direksiyon yanından çıt çıt sesi geliyor ancak açma veya kapama yapmıyor. Her iki anahtarla da denedim ama zaten araç içindeki butonda çalışmadığına göre anahtardan olabileceğine ihtimal vermiyorum. Geçen gün bir elektrikçiye gösterdim. Bu kilitlerin ömrü 10 sene senin 11 sene olmuş, komple söküp yeni kumanda takmamız lazım dedi ama bana hiç inandırıcı gelmedi. Muhtemelen arızalı bir parçadan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Aynı tarihlerde arabanın sinyalleri ve dörtü çakar da bozuldu, götürdüğüm elektrikçi yine direksiyonun solundan bir flaşör söktü ve değiştirdi sorun çözüldü. Kilit içinde bu şekilde bir flaşörmü var acaba. Yardım ve bilgilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

werne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsim: Hürol
Soyisim: Baytan
Yaşadığı Yer: Bursa
Otomobilinizin Markası ve Modeli: 2001 Model Clio Symbol 1.4 16 v
Meslek: Bankacı
Tavsiye eden:
Renault Fan Club'ı Nereden Duydunuz: Google
Extra Eklemek İstedikleriniz:

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önce kendinizi üye tanıtımlarından tanıtırsanız seviniriz, aracınızı bilgisayara bağlatıp testlerden geçirmenizi tavsiye ederim bu sorun kaput açma kolunun oralarda ECU beyni var ve bütün elektronik kontrolleri bu beyin yapıyor ondan kaynaklı olabilir bence önce bir beyin tamiri yapan yada servisde sorunu tespit ettirin.

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İsim: Hürol
Soyisim: Baytan
Yaşadığı Yer: Bursa
Otomobilinizin Markası ve Modeli: 2001 Model Clio Symbol 1.4 16 v
Meslek: Bankacı
Tavsiye eden:
Renault Fan Club'ı Nereden Duydunuz: Google
Extra Eklemek İstedikleriniz:

bu bölüme tanıtmıyacaksınız kendinizi size vermiş olduğum üye tanıtımlar bölümünde tanıtıcaksınız ...

werne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uyarınız için teşekkür ederim Eren Bey, gerekli bölümde tanıtımı yaptım.

Gökalp Bey size de cevabınız için teşekkür ederim. En kötü durum için yaklaşık ne civarda bir masraf çıkabileceği konusunda bir fikriniz varmı acaba.

GoKaLp

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uyarınız için teşekkür ederim Eren Bey, gerekli bölümde tanıtımı yaptım.

Gökalp Bey size de cevabınız için teşekkür ederim. En kötü durum için yaklaşık ne civarda bir masraf çıkabileceği konusunda bir fikriniz varmı acaba.

Rica ederim valla beyin tamiri olursa tahminen 200 lira filan bir rakam çıkabilir yada eger sorun beyinde ise çıkma olarak da bakabilirsiniz.

werne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hay Allah...canım sıkıldı tutar bayağı yüksekmiş, İnşallah basit bir arızadır diyelim ozaman. Renault servisine götürmem daha mı doğru olur acaba.

alemdarli46

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Forum Üyeleri,

2001 model Sedan Clio sahibiyim. 1 hafta önce aracın otomatik kapı kumandası arızalandı. Anahtarla ve araç içinde bulunan butonla kapılar açılıp kapanmıyor. Direksiyon yanından çıt çıt sesi geliyor ancak açma veya kapama yapmıyor. Her iki anahtarla da denedim ama zaten araç içindeki butonda çalışmadığına göre anahtardan olabileceğine ihtimal vermiyorum. Geçen gün bir elektrikçiye gösterdim. Bu kilitlerin ömrü 10 sene senin 11 sene olmuş, komple söküp yeni kumanda takmamız lazım dedi ama bana hiç inandırıcı gelmedi. Muhtemelen arızalı bir parçadan kaynaklanıyordur diye düşünüyorum. Aynı tarihlerde arabanın sinyalleri ve dörtü çakar da bozuldu, götürdüğüm elektrikçi yine direksiyonun solundan bir flaşör söktü ve değiştirdi sorun çözüldü. Kilit içinde bu şekilde bir flaşörmü var acaba. Yardım ve bilgilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

yapacağınız işlemler:

1- kontağı açıp kumandanın açma kapama düğmelerine 2 sn basılı tutun.

2- eğer içten açma düğmesindende açıp kapamıyor ise sağ ön kapı içerindeki tesisatta sıkıntı var demektir.

3- konsoldaki açma kapama düğmesinin soketlerini kontrol edersiniz.

werne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibidir. Anahtar kontaktaykenmi kumanda düğmesine basmam gerekiyor.