Clio orta tahliye borusu yardim!!!!

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ön kısımdaki tahliye kanallarından ortancası tıkanmış.resmen ağzına kadar pislik dolmuş.dolayısıyla su birikmiş ve kalorifer kısmından içeriye akmış.Sonuç; arabanın içerisi su doldu .ben diyorumki bu orta tahliye borusunu hiç takmasam bir zararı olurmu???çünkü temizledim ama yinede tekrar tıkanacak gibi duruyor.her seferinde silgileri sök falan bayağı zor bi işlem.içerisinin su dolmasıda cabası.bu hortumu takmasak bi zararı varmıdır???

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
aşırı su akışında motor elk ekipmana sıçrama-akma yaparsa zarar verecek durum varsa, takmalısın... yada alt tarafını biraz kes aç...:eyv

*MELiH

Melih LALE,
Yönetici
Başkan
Bilgi Girilmemiş
ister tak ister takma o boru orda bi işe yaramıyo :D benimde başıma geldi aynı şey ben tüm gider plastiklerini söktüm şu an kafa kuş :D

Alper_404

Alper ATAMAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 yıl önce benimde başıma gelmişti tahliye borusu tıkandığı için ön yolcu paspasının orası su dolmuştu..
ustaya götürdüğümde kaputu açtı hortumu eliyle çıkarttı ve temizledi.. şuana kadar bi sıkıntı yok.
Özellikle sonbaharda ağaç altında uzun süre park edilmemesi tavsiyemdir.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu "tahliye borusu" nun yeri tam olarak neresi. 2000 Megane Coupe RXİ aracımın tabanı çok fena ıslak

1.4 RXT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önde camın alt kısmında silgilerin olduğu yerde siyah 2 parça halinde plastik kapaklar var.onların altında 3 tahliye yeri var.en fazla tıkanan ortadaki boru şeklindeki tahliye yeridir.clio da durum böyle.megane da böylemi bilmiyorum...