Clio Satın alma ile ilgili Sıkıntı Var Yardım

Enes D.K.A.B

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:soru Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ama Aracımı daha alamadım ve sorun da bu. Aracımın 29 Aralıkta üretimden çıkacağını söylediler ama araç bugünde sordum hala üretimden çıkmamış.

Şimdi Bu araç 2014 model değil de 2015 mi olacak ?

Aracın fiyatı aldığımda 53,000 TL idi
2015 fiyatı 58,000 TL hangisini ödeyeceğim?

Aralık ayındaki kampanyadan yararlanmıştım. Bu 36 bin Tl ye 12 ay taksit acaba o devam edecek mi?

Aranızda bununla ilgili bilgisi olan yada aynı durumu yaşayan var mı?

Yetkili Satıcıyı aradım. Uğraşıyoruz Cuma yada Pazartesi faturalandırılacak dedi Başka da bilgi vermedi..

merdempc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tam bilgim olmamakla birlikte aracınızın 2014 model olacağı düşüncesindeyim. Diğer ayrıntıları aracı aldığını bayi ile görüşmediniz mi. Onların bu konularda size bilgi vermiş olması gerekiyor. Aracın faturalandırıldığı günün fiyat tarifesi geçerli diye biliyorum.

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç üretimden çıkmadıysa daha 2015 model olur 2015 de üretildiği için

Ama üretilmiş olup daha gönderilmemişte olabilir o zaman 2014 olur

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
8. Aydan itibaren uretilen araclar bir sene sonrasinin model yilini aliyor. Diye biliyorum.

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eskiden 6.Cı ayın sonundan itibaren araçlar ikinci gen olarak isimlendirilirdi. Ancak şimdi hükümet yıl itibari ile dğeiştirdi. Ruhsat ve üretim tarihi baz alınır, eğer aracı aşdıysanız ve 2014 model ise 2015 tecil edilse bile 2014 olur ve o fiyattan ücretlendirilir. Ancak ocak üretimi olur ise, 2015 model olur ve yeni fiyattan ücretlendirilir.

toprak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sözleşmenizde fiyat garantisi ve baz faiz garantisi varsa...ötv ve kdv gelecek artırımdan erkilenmez gibi şartlar varsa bu durumda etkilenmessiniz...ama kanımca euro kuru artışı yada vergi artışı otomobil fiyatlarını artıracaktır

umut67

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arac uretilmedyse ve yeni yila sarktiysa yeni yil uzerindn ucretlendirilir kdv otv vs. Cunku araci sizin uzerinize sabitleyememisler arac uretimdn cktgnda satici sizin istdgnz ozellikteki araci buluyor o sase numarali arac artik sizin oluyor yani butun islemler sase numarasi belli olduktan sonra su araci size ayirdik dedikten sonra butn islemler basliyor kredi islemi faturalandrma falan zaten sene sonu oldugu icin normal serviste isim vardi randevuyu 10 ocaga attilar

Enes D.K.A.B

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sözleşme yapamadık aracın motor no'sunu göremedikleri için Ama bende sigorta ve kasko araştırmam için o aracı benim adıma kayıt yaptılar. aracın Şase numarası bende var. Üzerime diye de gözüküyor. Eğer bana 2015 fiyatı verirlerse bundan dolayı şikayetçi olabilirim sanırım. Çünkü 5 bin TL gibi bir fark var.

ABSOLUTEPOWER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba
Elinizde şase ve motor no olan bir satış protokolü yoksa yapacak fazla bir şeyiniz yok.
Ayrıca Bu sözleşme gereği bir kısım ödeme de vermeniz gerekiyor idi.
Bende yeni araç aldım. Kamudaki tatil nedeni ile 02-01-2015 teslim alacaktım.
Ancak 05-01-2015 Tarihine kaldı...Aracım 2014 Olarak fatura edilecek.
Sizin farkınız ortada olmayan bir aracı satın alıyorsunuz...Burada Otomatik olarak yıl farkı olacaktır kanaatindeyim

Selamlar

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Şasi numaran 2014 yılında belli olduysa aracın 2014 model olarak tescil edilecektir, sigorta ve MTV ye gelecek zamlardan belki etkilenebilirsin...