Clio Symbol dci Termostat yuvası patladı

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün biraz dolaştıktan sonra eve geldim. rölantide biraz çalıştırıp motoru durdurdum, araçtan inip kapıyı kapatmak üzereydim ki bi su fışkırma sesi duydum. Kaputu kaldırdığımda radyatörden gelen hortumdan tazyikli sıcak su fışkırdığını gördüm. Fışkırma kesildi soğutma suyu tankı da biranda boşaldı. Çekici çağırıp yetkili servise götürdüm. Termostat yuvasının patladığını söylediler ve 315 TL olduğu söylediler

1-Bu kadar pahalı mı bu parça dedikleri kadar.
2- Bu arıza başka arızalara da yolaçmışmı dır.

3-Şanzıman derken bide bu çıktı Bu arabayı en sonunda uçurumun başına gidip atayım mı?

ApSUVai

B A Ş K A N,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
clio larda nasıldır bilmiyorum abi ama bnm araçta termostat devirdaim pompasına bağlanan ordanda radyatöre giden kalım bi boru onun içinde bende o boruyu değiştirdim bana 20 liraya maal oldu ama dediğim gibi sistem farklı olabilir.

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
parça + işçilik + antifriz 315 tl dediler ben de şaştım alt tarafı plastik bi parça.

Cotech Cihangir abi bi yardım et :)

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanırım araç km yüksek.parça yorgunluğu olduğunu düşünüyorum.sebep ise bizim çokta yaşadığımız bir arıza çeşidi değil.tabii herşeyi termostada bağlamak ta doğru değil .soğutma sisteminde oluşan bir tıkanıklık bıle en zayıf bır parça üzerinden açığa çıkacaktır.bunuda gözardı etmemek gerek..
arabayı uçurumdan atmak pek akıllıca değil.:eek:
bence bir daha düşünmelisin..hehe

firehunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler ustam yorumun için. Mecbur yapın dedik artık servise. Ceremesi neyse çekeceğiz artık. Uçurumdan yuvarlarım demesi dile kolay ama o kadar soğudum arabadan. Alırken biraz saflığımıza geldi. biraz da tanıdık ustamıza güvendik, aldığımdan beri üzerine titrerim arabanın ama bizden önce anasını ağlatmışlar arabanın bize patlıyor şimdi sıkıntıları :(

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renaultun en sevmediğim yanı bu işte clio ymbol denen araba çok basit orta direk bi araba tabiri caizse broadway2 ama parçaları anormal derecede pahalı bence bulabilirseniz çıkma falan bulun yada sıfır alıyosanızd dışardan alın yetkili servisten değil... 98 r9 a servisin 200 lira dediği parçanın aynısını (yan sanayi değil) sanayiden 75 liraya almıştık zamanında yakıt sistemiyle ilgili bi parçaydı...

@cotech

Cihangir BAŞEL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1,5 dci aracın parçaları aslında çok uygun fakat işi bilmek gerekıyor.
İstanbul da komple motorlar 3-4 bın lıra arası satıldı her şey dahıl.turbo,mazot pompası,enjektörlerde dahıl.
bazı parçacılar motorları parçalayarak tek tek satmanın daha karlı olduğunu düşünerek satışı gerçekleştirdıler.
ben 1.5 dci aracın her parçasını ucuza bulabılıyorum.maalesef Antalyada şansınız pek yok..yınede böyle durumlarda ararsanız bi şekilde yardımcı olmaya çalışacagım.

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun kardeşim...

ygt

Yiğit GÜLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun allhat birdaha göstermesin
cihangir abiyede teşekkürler.....