Clio symbol rna abs ??

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2001 model symbol rna aracım var marşı çevirdiğimde tüm ışıklar yanıyor fakat abs lambası yanmıyor fakat geçen 90 km ile ani bir fren yaptım fren pedalı ayağıma küt küt vuruntu yaptı ve bir ses geldi sordum aracında abs var diyorlar ben şimdiye kadar yok biliyordum sizce var mı yok mu arkadaşlar lütfen yardım..

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
RNA modelinde ABS yok diye biliyorum...

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle iyi bayramlar dediğim gibi bende aracımda abs yok diye biliyordum ancak aynı araçtan arkadaşımdada var aracında abs var ordan tecrübeli neyse arkadaşımla seyahat ediyorduk hızım 85-90 km idi birden yola köpek fırladı hemen frenlere asıldım pedala basar basmaz ayağıma vuruntu yaptı ve karşı bir güç uyguladı birde ses geldi arkadaşım bunun abs den olduğunu söyledi ama dediğim gibi ilk marşta abs ışığı yanmıyor

tolga77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Acaba diyorum opsiyon olarak satilmis olabilir mi? Ne bileyim symbol rna guvenlik paketi gibi...

Ancak bu bile dashboardda abs isiginni yanmadigini aciklamaz

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
belki abs lambası geçmiştir ondan yanmıyordur yada dediğiniz gibi sonradan opsiyonel olarak takılıp abs lambası aktive edilmemiş olabilirmi dersiniz ?

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abs li araclarda fren diskinin arkasinda abs diski (belirli aralikli delikler mevcuttur diskte)ve sensoru bulunur
Direksiyonu tam sag veya sol yapip asagi egilip bi bakin anlattigim tertibat var mi varsa abs vardir

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şuan aracım burada değil bir yakınıma verdim bayram ziyareti için nasip olursa yarın gelicek gelir gelmez dediğinizi yapıcam ama bu kesin sonuç verirmi diyelimki abs var o zaman abs lambası neden yanmıyor ?

ozkan2614

Özkan ÇELİK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şuan aracım burada değil bir yakınıma verdim bayram ziyareti için nasip olursa yarın gelicek gelir gelmez dediğinizi yapıcam ama bu kesin sonuç verirmi diyelimki abs var o zaman abs lambası neden yanmıyor ?
Abs lambası abs de sorun varsa yanar demekki senin abs de sorun yok :)

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onu biliyorum fakat soruma açıklık getiriyim abs lambası araç ilk çalıştığındada yanmıyor hava yastığı akü vb. Lambalar yanıyor 3 saniye sonra sönüyor ama abs lambasında hiç tepki yok

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abs lambası abs de sorun varsa yanar demekki senin abs de sorun yok :)
bugün aracım geldi ve direksiyonu tam sağ yapıp eğilip baktım bahsedilen delikli disk aracımda mevcut şimdi benim aracımda abs bulunuyor mu ?