Clio teybi evde nasıl çalıştırabilirim??

avder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elimde Clio'ya ait kasetli oto teybi var. Bunu evde çalıştırmak istiyorum. Bir kaç yerde 12 voltluk bir adaptöre veya güç kaynağına ihtiyaç olduğu yazıyor. Adaptöe alsam teypte elektrik kablolarını nereye bağlayacağım? Fotoğraflarını çektim inşallah anlayan biri çıkar.

Teyp bu.
sdc10349b.jpg

Bu arkası
sdc10351t.jpg

Bu da bağlantı yerleri. kolaylık olsun diye faklı renklerde numaralandırdım. Bunlardan hangisine elektrik girişini bağlıcam?

sdc10350kopya.jpg

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Orjinal soketinde elektrik kablosu belli oluyor,en temizi soket bulman ve bir elektronikçide bağlantılarını yaptırman...

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teybin seri numaralarının modelinin filan yazdığı etiketler yok mu? onlar olmadan arşivimde arama yapamam.

avder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler, gerek kalmadı arkadaşlar arabada deneyip bulduk. kırmızılardan 1 ve 3 imiş elektrik girişleri. ama yine de şemasını öğrenmek isterim yani hangi giriş ne işe yarıyor? şimdi sıra buna uygun adaptör almakta.
etiketinde birçok numara var. teyp kod istemişti bunun için etikette yazan 'S426' yı deneyip koda ulaşmıştık, acaba modeli S426 mıdır? Bir de bunu evde çalıştırmak için kaç voltluk ve kaç amperlik bir adaptöre ihtiyaç vardır?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tam regüleli 12 volt adaptöre ihtiyacın var. tam regüleli olmazsa yakabilirsin teybi. amper olarakta eğer amfi kolon v.s bi çok şey sonradan ekliceksen 30 amper filan ihtiyacın olucak. yoksa 8-10 amper filanda yeter. arabanın aküsünden mantık yürüt işte. 60 amper 72 amper filan kullanıp komple aracı besliyorsun. oto müzik sisteminede amfi filan da ekliceksen dediğim gibi 30 amper. yok sadece teyip artı 2 küçük hoparlörse 8-10 işini görür. ama tam regüle şart.

babapars

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Walla ben gecen sormustum ses ve guc cikisi standard soket 3,5 lira idi

GT-I9000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

avder

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler