Clio4 1.2 75bg hakkında düşünceleriniz

trk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. 4 yıla yakındır 1.2 joy kullanıyorum. 68.000 km yaptım. Sorularınıza madde madde yanıt vereceğim
1- lpg taktırmadım. Ama takanlar genelde memnun diye duydum.ama benzin ibreniz deponuzda benzin olsa bile hep yok gösterecek ve benzin ışıgı hep yanacak. Bazı kullanıcılar lpg arıza lambası yandıgından bahsediyor ama çok yaygın degil zannedersem. Şehir içi dediginiz gibi 8 lt yi bulur. Ama 0 km alacaksanız bence bulaşmayın Lpg ye. Ben hep benzinde kullandım maşallah motorum taş gibi. 4 yıl önce lpg taksaydım bugun bu kadar sorunsuz olurmuydum orası şüpheli
2- evet 1.2 motor şehir içi için biçilmiş kaftan. Şehir içini konusmaya gerek yok. Mükemmell..Yakıtı az parçası ucuz. Ben 1.2 joy ile uzun yol olarak Türkiye' de çoğu yeri gezdim. Uzun yolda yakıt tamamen hızınıza , yükünüze baglıdır. Dersenizki ben 110 dan aşşaya inmem , o zaman sakın bulaşmayın. Ama ben gibi 85-90 arada 100 çok nadiren 103-107 km civarlarında , sakin sakin giderim derseniz çokk rahat 4,8-5.0 lt ortalama yakalarsınız. Buda çok iyi bir deger. Tabi en fazla 2 kişi olmalısınız arabada. Arkada oturacak 2 kişi bu değerleri yarım litre kadar artırır. Sonuc olarak uzun yola gidilmicek araba degil. Ben heryeri ekonomik şekilde 1-2 arkadasıda alarak gezdim. Tabi sakin sakin 90 km ile gezdim ama çokta ekonomik oldu. Geçtiğimiz günlerde bir konu açtım uzun yolla ilgili onu okuyabilirsiniz.. Yol tutuşuna gelirsek muazzam. Her türlü güvenlik ekipmanı standart. İçiniz rahat olsun. Vites geçişleri güzel.net. Ses sistemi vasat. Klima güzel çalışıyor. Telefonumu bloetooth ile eşleştiriyorum. Hem konusarak hem müzik dinleyerek uzun yolda mis gibi seyahat ediyorum. Ama hız yok 90 la sakin sakin , hemde çok ekonomik oluyor 4,8 civarında tüketimim oluyor. Güzel değer :)
3- ben aracı 0 km alalı çok uzun zaman oldugu için bu konuda yorum yapamayacagım
4- 2. Elde satarken çok sıkıntı yaşamazsınız bence. renault clio güzelliği ekonomikliği ucuz ve bol yedek parçası yaygın servis ağıyla her zaman gider

Umarım hem size hem konulararı merak eden arkadaslara yardımcı olabilmişimdir :)

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@trk teşekkür ederim.

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç 1.2 75beygir makyajlı kasa clio 4 joy. Aralık ayında 46.500e aldım. Sis farı stetme kasko sigorta ruhsat masrafları dahil.

Araç bahsedildiği kadar kötü değil. Seri bir araç değil ama her türlü isteğinizi karşılar. Yani size tek kaybı yokuşta 5den 4e düşersiniz. Uzun yolda sadece bolu ve pozantı yokuşlarında 5den 4e düşmek zorunda kaldım. Onun haricinde hız sabitleyici 100-110da devam ettim. Şuan araç 6500 kmde. Uzun yolda 4.8 ve 5.2 arası yakıt tüketimim var. (100-110 hız sabitleme) Şehir içi bugune kadar gördüğüm en yüksek değer 6.5 oldu. Oda yaptıgım ilk 500 kmde. Şuan ortalama hızım 30-32 civarı. Ortalama yakıtım 5.9-6 civarı şehir içi. Bu arada lpg bahsedildiği gibi bir kayıp yaşanmıyor. İyi bir yere montaj yaptırırsanız kesinlikle sorun yaşamazsınız. Tek sorun 100 km hızdan sonra benzindeki gibi hızlanmıyor. Daha önceki aracım clio3 idi. 1.2 motor. Onuda sıfır alıp lpg taktırdım. Hiçbir kayıp yaşanmadı. Aynı şekilde 1.4 fiesta aldım. Lpg takdırdım. gram hissetmiyordum lpg takıldıgını. Dediğim gibi sadece 100 km hızdan sonra daha yavaş hızlanıyordu. LPG de usta önemlidir. Gerisi boş.

Aynı paraya ikinci el dizel araçta alabilirdim. Ama istemedim. Sıfır olsun istedim. Ve dizelin bakım masrafından vergisinden ve 0 alırken 10 bin fazla verecektim. Onlardan dolayı tercihim 1.2 benzin oldu. Ben gayet memnunum. Şuan aileye ait 2 tane 1.2 benzin clio4 var. Birisi 2014 model 2015 trafiğe çıkışlı. 2014 Modeli genelde abim kullanıyor. Onunda yakıt ortalaması 6 civarı.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar tekrar yazayım. araca kötü deme lüksümüz yok. performansı düşük. bu anlamda beklentisi olmayanların tabi ki ihtiyacını karşılar. saygılar

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@3harfli yorumlar için teşekkür ederim. kampanya fiyatı iyi o zaman. lpg kitine mark, montajı nerde taktırdınız ?

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim şuanki clio4 araçlarımda lpg yok. Diğer araçlarıma hatay iskenderunda taktırdım. AKL marka. 5 Litre lpg ile 80 km yol gidiyordum. Ve performans kaybı yoktu. Garantim bitince kendi aracıma da aynı kitten aynı yerde taktıracağım.

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 120 bg manuel versiyonunu da düşünebilirsiniz

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@gokhan3505 arada fiyat farkı var. 120bg ile dizel nerdeyse aynı para. param buna yetiyor :)

gokhan3505

Gökhan Gümüş,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 120 bg manuel kırmızıyı oyak indirimi ile 58.100 e almıştım.

uuraygs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
55.400 şuan fiyatı.