clio4 1.5 dci aracın altını vurdum ve 2-4-geri vitesler geçmiyor

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
acil yardım! clio4 1.5 dci aracın altını vurdum ve 2-4-geri vitesler geçmiyor

:polis:( havar komşular havar... aracın altını vurdum daha doğrusu park ederken parke taşı çıkıntısına sürttü altı. öyle sert vurma değildi sürtüp geçti.
kısa mesafe biyere gideyim diye bindim ve vites kolu hiç yaylanmıyor . 2. 4. ve geri vitesler geçmiyor. 1 de kalkıp 3 e atıyorum normal gidiyor.
benzer durum yaşayan oldumu ? vites kolu bağlantısı filan mı çıktı/kırıldı acep?

şanzımanda anormal ses vs yok , yağ kaçağı filanda yapmamış.
şanzımanı elimize almazsak iyidir. :(

Son düzenleme:

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence korkmanıza gerek yok ama fazla vakitde geçirmeyin ne olur ne olmaz direk servise yada yan sanayiye görünün.

muhtemelen vites kolu mekanizmasıyla ilgili bir sorun çıkacaktır isterseniz ilk etapta yan sanayide gösterin 50tllik el işçiliği için şu şu şu değişecek ,servis masrafı vs derken 500tlden olmayın.

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio için bilmiyorum ama genelde alttan vurmalarda vites mekanizmasında yamulma kaynaklı sorun olabiliyor.çok büyük sorun değildir tamirci halleder inşallah.

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
bir doğan slx arka camında şu yazıyı görmüştüm;
aşk acısıda neymiş sen hiç arabanın altını vurdun mu?

çok şükür araçta ufak bi parça kırılmış sadece. vites komuta teli supportu diye plastikten küçük bir parça. onuda usta değiştirmeye sökmeye bile gerek yok dedi. bir plastik kelepçeyle ve hızlı yapıştırıcıyla bağladı. 20dk da halletti. sabah siftah parası verdim o kadar.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bir doğan slx arka camında şu yazıyı görmüştüm;
aşk acısıda neymiş sen hiç arabanın altını vurdun mu?

çok şükür araçta ufak bi parça kırılmış sadece. vites komuta teli supportu diye plastikten küçük bir parça. onuda usta değiştirmeye sökmeye bile gerek yok dedi. bir plastik kelepçeyle ve hızlı yapıştırıcıyla bağladı. 20dk da halletti. sabah siftah parası verdim o kadar.

gelmiş geçmiş olsun