Clio4 için silecek

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dışarıdan servise göre çok hesaplıya teklas silgeç alıp kullanıyorum. benim araçta fabrika çıkışı orjinal silecek üstünde teklas yazıyordu. muhtemel sende de aynıdır yani reno teklas'la çalışıyor. silecekte önemli olan ölçü ve takılma yeri uyumudur. valeo, bosch, teklas tercih edilebilir

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bacanağımda aynısını söyledi. Daha almadım, bir tanıdığı varmış, bakalım.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben başka birşey sormak istiyorum. Malum yağmurlar başladı. Aracın içine inanılmaz yüksek silecek sesi geliyor. Sanki kafamıza kafamıza vuruyor pat pat. Araç daha 4 aylık. Acaba yay ayarı gibi bişey var mı?

Aynen abi sana katılıyorum arka silecektende garcc gartt die ses geliyor :/ bu acaba ömrümü bitti yoksa sıcak soğuktanmı olmuştur çok sıcak çok soğuk zaman geçirdi ama daha alalı 5 ay oldu arabayı ne çabuk diyesi geliyor insanın. sanırım 8. aya kalmadan bende değiştircem.

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yetkili serviste kazıklanmaya gerek yok aynı silecekler parçacıdada var yarıdan az fiyatına..

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuya yazmakt abiraz geç kaldım ama hazır yağmurlar devam ediyorken hemen bilgi vereyim. Esenyurt oto sanayi'de parça satan bir dükkana gittim. Satıcı orijinal 50, taklidi 30 TL dedi. Orijinal dediği teklas marka ama boyutu benim aracın üstündekilerden uzun ve daha kalın. Çakma olanının markasını hatırlamıyorum ama boyu şekli şemali bizimkinin aynısı fakat daha kalını. Sonuçta çakmayı aldım. Silecekelrin ucu biraz iz bırakıyordu, satıcı 2 gün içinde geçer, iki güne geçmezse getir geri dedi. Dediği gibi 2 gün sonra geçti. Şimdilik bir sorun yok. Hemen söyleyeyim, silcekler ön cam için çift olarak satılıyor ve sadece lastik değişmiyor, o yüzden piyasada 5 Tl ye satılan ve universal tabir edilen silecekler bizim araçlarımıza maalesef olmuyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
20 gün önce İnanlar'da Capturun sileceklerini değiştirelim dedim, % 20 indirimli 80 lira fiyat verdiler ve ne serviste ne Bursa'da silecek yok arkadaşlar, sipariş geçtiler geldiğinde arayacaklar bakalım... :)

elpida

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok enteresan. Aslında tam sezonu, hazırlıksız yakalandılar, stokları yetmedi demekki.

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar silecek almaya kalkmadan önce bir güzel temizliğini yapın deneyin böylelikle eğer sorun teşkil eden yanları gideriliyorsa boşuboşuna sileceğe para vermezsiniz.

zaman zaman benimkide iz bırakıyor, ses çıkarıyor, takılıarak ilerliyor ve fırsat bulduğumda önce ıslak mendil veya ıslak bir peçete ile siliyorum (çıkan pisliğe inanamazsınız)
sonra tekrardan tekrardan simsiyah çıkan pislik mendilde çıkmayıncaya kadar siliyorum ve camı bir güzel siliyorum ve gram sıkıntım kalmıyor.

sileceklerin sıcak,soğuk gibi sebeplerden esnekliğini yitirmeside problem olabilir (bu durumda yenisi gerekli olabilir) ama bir yandanda silecekler araçtaki lastikleriniz kadar pisliğe,toza,böceğe vs maruz kalıyor o sebeble önce bir silin sonrada camın yüzeyinin tertemiz olduğuna emin olun camı temiz sanabilir üzerinde en ufak zerre kadar yapışkan pislik olsa sileceğin düzgünce çalışmasına mani olmakla kalmaz birde sileceğe yapışırır dahada beter olur.

şahsen yılda 40 ile 65bin km arası yol yapıyorum son 13 senedir ve genelde sileceklerim bana 1-1.5 sene yetiyor.