Clio4 Start&Stop Problemi

Haktan Omacer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu konuyu çok umursamamıştım açıkçası. Araç yeni Akü yeni henuz şarjı tam değildir vs diye düşünüyordum. Ancak gelin görünki aracım geldi 2500 km'ye bazı günler s&s hiç devreye girmiyor bazı günler de 2-3 defa bi kendini hatırlatıp sonra yine ortadan kayboluyor. Bu sorunu yaşayan başka kimse var mı merak ettim. İlk fırsatta servise de götüreceğim zaten

GürhanIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belki inanmazsin ama test surusu icin reno bayi gittik ve surdugumuzde start stop otomatik degil dedi adam, araba durdugunda ben bascakmisim start stopa sonra tekrar calistirmak icin ayni sekil yapmami soyledi. Herhalde adam bilmiyor yada ben yanlışım ??

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servislik bir durum yok Hakan bey içiniz rahat olsun.! Akıllı marş sistemi ne zaman çalışacağını kendi ayarlar.. bu konu hakkında servise giderek zaman kaybı yaşamayın aynı durumu çoğu zaman bende yaşıyorum..

Bunun nedenlerinden bahsedecek olursak

Zamanında debriyajı bırakmama

Frenlemeyi ayaralıyamamak

Araç motorunun ısınmaması

vs vs bu nedenler başlıca birkaç nedenlerdir
:eyv
Bu konuyu çok umursamamıştım açıkçası. Araç yeni Akü yeni henuz şarjı tam değildir vs diye düşünüyordum. Ancak gelin görünki aracım geldi 2500 km'ye bazı günler s&s hiç devreye girmiyor bazı günler de 2-3 defa bi kendini hatırlatıp sonra yine ortadan kayboluyor. Bu sorunu yaşayan başka kimse var mı merak ettim. İlk fırsatta servise de götüreceğim zaten

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belki inanmazsin ama test surusu icin reno bayi gittik ve surdugumuzde start stop otomatik degil dedi adam, araba durdugunda ben bascakmisim start stopa sonra tekrar calistirmak icin ayni sekil yapmami soyledi. Herhalde adam bilmiyor yada ben yanlışım ??

O kişi kimse çok çok iyi sallamış. :)

GürhanIV

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güray abi gercekten olay boyle. Bende anladim bilmedigini bozmadim. :)

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

ahahahah bu iyiydi cidden :))) sallamış ciddi ciddi

mstctp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
o bayideki adam iyi sallamış kubilay arkadaşımızın dediği gibi birçok etmen var stop startın devreye girmesi için akü seviyesinden arabanın motor ısısına klima/havalandırmanın ne seviyede çalışıyor olmasından son stop start devreye girdiğinden geçen zamana kadar birçok etmen var

Haktan Omacer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu başlığı açmadan önce bir başka arkadaşımın cliosunu kullanarak deneme yaptım. Sorunsuzca çalışıyor yani korkum akü ile ilgili bir sorun olması.. Ben bir kontrol ettireyim de paylaşmaya değer bir şey çıkarsa burdan sizlerle paylaşırım. İyi forumlar

BURAK.34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullanım kılavuzundan start&stop bölümünü okumanızı tavsiye ederim.Ona göre aracınızın S&S sisteminde bir arıza olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz diye düşünüyorum.