Clio4 stop-start özelliği

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​İlk İş perşembe günü hemen deniyeceğim :D

Calavera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yolcu koltuğuna hafif elinizi bastırdığınızda emniyet kemeri ikaz ışığının anında yandığını görebilirsiniz.koltukların altlarında ağırlık sensörü var arkadaşlar

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunu teslimatı yapan vatandaş size söylemeliydi bence...

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Gecen akşamda entresan bir durum benim başıma geldi, ailemle birlikte yemeğe çıktık, eşim ve kızım arabadan çıktılar restaurant kısmına geçtiler, bende park yerine girdim, arabayı park ettim, araba stop etmedi, stop tuşuna baştığımda anahtar uyumsuzluğu uyarısı verdi, nedeni anahtarı eşim cantasında götürdüğü için araç anahtarın algılama mesafesinden uzakta kalmıştı. Diyeceksiniz, eşiniz arabadan çıktığında arac stop etmesi lazımdı, sanırım şoför koltuğunda oturduğumdan beni algıladığı için diyebilirim. Normal şartlarda anahtar cebimdeyken, ilk olarak park ettiğimde araç stop ediyor, kapımı açtığımda ise arabanın tüm sistemi otomatik kapanıyor, son aşama arabadan 2-3 adım uzaklaşmadan da merkezi kilit sistemi arabayı kitliyor.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben genelde kartlı çalıştırıyorum. Böyle durumlarla karşılaşmamak için. Ben de şöyle bir durum yaşadım. Yokuş aşağı sıkışık trafikte stop etti, sonra gıdım gıdım trafik yürürken ben debriyaja basmadan ayağımı frenden çekerek yokuş aşağı birkaç dur kalk ile indim. Sonra trafik açılır gibi oldu hızlanmaya başlayınca debriyaja basmadan kendiliğinden çalıştı.

Son düzenleme:

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ozamanlar şaşırtıcı gelen bu bilginin şuanda normal gelmesi normal mi? acaba bildiğim için mi böyle oldu :D