Clioların istop etme sorunu gaz yememe sorunu, çözüm.

sedattozak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende fullden aldığımda araç 2 viteste lambalara yavaş yaklaşırken ve ilk hareket esnasında duruyordu.buji değişimi yapıldı,düzeldi.

serdar167

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb arkadaslar bende 2005 clio var araç 2 aydır bende 1ay oncesi araç benzinde rölanti halindeyken stop etmeye başladı. tekrar çalıştırıp gaza yüklenmezsem stop ediyor ve gaza yüklendiğim zamanda araçın devrinde oynama oluyor. araç tüpe geçtikten sonra stop etme gibi problemi yok sadece ilk çalışmada benzinde olmakta. ustaya gösterdik rölanti valfi degiştirildi 90 tl aracım düzelmiş oldu.. geçenlerde araç yolda giderken 70-80km hızla aniden elektrik kesti E5 ortasında yaptı. neyse çektik sag da bekliyoruz elektrik gelmiyo çalıştıramıyosun aracı. akü kutup başları saglam neyse tanıdık ustayı cagırdık. çektik götürdük. araba şarj dinomosu arıza yapmış. dinamo arıza olunca araba aküden elektrigini karsılıyor akü bitince elektrik kesiliyor yolun ortasında kalıyorsun öyle.( ayrıca yolda kalmadan önce araç marşla çalışmadı vurdurma yöntemiyle çalıştırıldı.) şarj dinamosu diyot kömür gibi parçaları degişti. 200tl bakalım gelecek ay ne çıkacak hayırlısı :) umarım bu bilgi işinize yarar

debrelim03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SLM ARKADAŞLAR 2005 1,4 alize alarak gruba yeni katıldım eski arabalardan bi hayli sorun yaşadığım için borç harç demedim dişimden tırnağımdan artığım ve kredi parasıyla bu arabayı aldım fakat bu stop etme sorunu yaşıyorum ilk çalıştırmada bir kaç saniye içerisinde araç stop ediyor bu olay tek sefer, bazen bir kaç sefer, bazende olmuyor ama herhangi bi şekilde ışıklarda veya boşa attığımda stop etme durumu olmuyor yada kısa süreli beklemelerde yapmıyor hevesim kursağımda kaldı masraf yapacak paramda yok ne olur en kestirmeden bu işin çözümünün ne olduğu konusunda yardım olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :(

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
SLM ARKADAŞLAR 2005 1,4 alize alarak gruba yeni katıldım eski arabalardan bi hayli sorun yaşadığım için borç harç demedim dişimden tırnağımdan artığım ve kredi parasıyla bu arabayı aldım fakat bu stop etme sorunu yaşıyorum ilk çalıştırmada bir kaç saniye içerisinde araç stop ediyor bu olay tek sefer, bazen bir kaç sefer, bazende olmuyor ama herhangi bi şekilde ışıklarda veya boşa attığımda stop etme durumu olmuyor yada kısa süreli beklemelerde yapmıyor hevesim kursağımda kaldı masraf yapacak paramda yok ne olur en kestirmeden bu işin çözümünün ne olduğu konusunda yardım olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :(

1-rolanti valfini temizlet
2-rolanti valfini ayarlat
3-olmadı ise rolanti valfini değiştir

burak clio 1.4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar öncelikle herkesin mübarek kurban bayramini kutlar hayirlara vesile olmasini dilerim.
arabam clio2 1.4hb rta 2000 bugün işe giderken yolda gaza bastiğimda araba sallamaya başladi boğulur gibi iş yerinde denedim gaza ilk bastiğim anlarda egzostan pitir pitir diye ses geliyor ardindan topluyor kendini sebebini öğrenebilirmiyim bayramda izmire seyehat edeceğim bir sikinti olurmu şimdiden teşekkür ederim

turkualem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun yakit pompasi gerekli basinci vermiyoe ondan stop ediyor enjektor diyecek tabi temizleyelim diyecek tamircide ordan ekmek yicek sen olmaz diceksin pompayi degis parani al diceksin birdaha yanina gitmiceksin bak 1 aydir ugrasiyorum

Gencberber

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardima ihtiyacim var

Selamun aleykum arcim clio2 hb 1.4 16 v privilige 2004 model arac oldugu yerde yada seyir halindeyken bosta devir saatinde dalgalanma oluyur arada sirada da stop ediyor bogaz kelebegi degisti yine ayni bu konuda bilgisi olan arkadaslarin acilen yazmasini rica ederim

ALEKSİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle Adana'dan herkese selamlar. 99 model 1,6 RXT aracımı severek 1 hafta önce aldım. Alırken de arkadaş "abi arada bir silkeleme yapıyor yeni başladı ama dedi" Atiker lpg var araçta ve yeni takılmış(1,5 yıl olmuş). 230 binde araç ama uzun yol aracı motor ciğerli basınca altında durmuyor. Havalarında soğumasıyla sabahları araç tek marşta çalışıyor lpg ye geçişte de sorun yok ama bir müddet sonra stop ediyor devir iyice düşüp araç sönüyor. Yazılanları okudum tamamını genelde aynı şekilde yada yakın diğer arkadaşlarında sorunu ama kesin bir çözümü var mıdır bu arızanın yada Adana'da gönül rahatlığıyla götürebileceğim bilindik bir usta var mıdır önerebileceğiniz. Vereceğiniz değerli katkılardan ötürü şimdiden herkese teşekkürlerimi borç bilirim.

Birol0685

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a arkadaslar bende 2000 clio 1.4 8valf aracim var. Araba yolda giderken stop ediyor ve araci saga zor bela cekiyorum ve tekrar marş yaptigimda calismiyor. Cok ustaya goturdum bilgisayara baglattirdim sorun gorunmuyo rolanti motoru denildi onuda degistirdim hic bi yerde sorun gorunmuyo ama calismiyoda cildirmak uzereyim artik araca benzin dokup yakma noktasina geldim anlayan bilen basina boyle bi sorun gelen varsa lutfen yazsin tesekkur ediyorum simdiden.