Clioma Vurdular Damdan Dama Uçurdular

civilhunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

Yeri burasımı bilmiyorum ama birkaç sorum olacak.

Geçen gün yağmurlu havada trafikte ilerlerken başka bir araç hızlı gittiği için virajı alamadı önce öndeki nissanı pert edip yavaşça benim sol kapıma dokundu.

Tabi bu dokunma çok hızlı olmadı:) kapım biraz çizildi boyası biraz göçtü ama öndeki aracın halini görünce bende ki devede kulak.

Trafik polisi:polis falan geldi. (yaralanmalı kaza olduğu için) Tüm suçlu bize vuran araçta,

Ben Clio 4 mü karşı tarafın zorunlu trafik sigortası ile yaptıracağım.

Dün exsperin görmesi için ve dosya açılması aracımı karşı tarafın zorunlu trafik sigortası ile anlaşmalı bir servise bıraktım.

Şimdi benim aracımın tamiri sırasında ben ikame araç isteyebilir miyim?

Eğer isteyeceksem kendi kaskomamı yoksa aracımı inceleyen expere mi başvuracağım.

Aracımdaki hasar çok az olduğu için ikame araç alabilirmiyim.

hittheroadjack

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İkame araç kaskonun bir hizmetidir, aracınızı kaskodan yaptırdığınız durumlarda geçerli olur ( en azından benim poliçemde öyle ).
öte yandan aracı karşı tarafın sigortasından yaptıracak olsanız dahi kaskoyu devreye sokmanın bir zararı olmaz, kaskonuz parayı karşı tarafın sigortasından alacağı için hasarsızlık durumunuz zarar görmez...
ikame araç için hasar boyutu değil, eksperin araç tamiri için belirlediği süre esastır, aracınızın hasarı ufak ise eksper 1 ya da 2 günlük onarım süresi tespit edecektir, bu durumda eksperin tespit ettiği süre kadar ikame araç alırsınız, aracınızın serviste daha uzun süre kalacak olması birşey değiştirmez...

ayrıca bu yazdıklarım şimdiye kadar sahip olduğum kasko poliçelerindeki hususlardır, sizin poliçenizde daha farklı durumlar olabilir, kontrol etmekte fayda var.

civilhunter

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Geçmiş olsun.