clionun bana bugünkü şakası :(

onur-d

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benım 1.2 de rolantıde calısırken, motor durup durup tık dıye vuruntu yapıyor o an devır saatıde vuruntuyla senkronize ınıp cıkıyor bide kalkıs yaptıktan sonra vıtes degısımınde hafıf sılkeleme yapıyor bazen, acaba bunda damı bobın arızası vardır arabam 90 bınde

batu_rxt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bobin de olabilir boğaz kelebeğide benim arça şuan arad sırada ypıor öle rolantidedururken inip çıkıo gaz veriyorum bi nebze düzelio servis rolanti motorunu temizlicez boğaz kelebeğinide dedi komple sokucam servise hepsini bir arada amortisörleri falan kökten kurtuluş

batu_rxt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise görede değişiyor :D benim araç arıza yaptığında bitek servis net teşhis koymuştu :D geçmiş olsun kardeşim bu arada yine ucuz atlatmışsın :) bnimde geçen gn arka teker bilyam ses yapmaya başladı gitmişken bide hava filtresi aldım 130 tl ye çıktım :D
:D ah servisler varya ilk aldığımda aracı hadi dedim bakımları maiste yaptıraım tanıdığımz var die 500 liraya mal oluodu dışarda ustama yaptım 150 lira herşey dahil tutmuştu:D

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

MuhammeT

Muhammet ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun doruk :) inşallah sıkıntısız stressiz binersin bu saatten sonra :)

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim,servis vites robotuna yol yordam öğretmeye devam ede dursun sanayideki usta işi hemen çözüvermiş...:D

saol mustafa abi.. servisteki bilgisayara bağlıyor yine birşey anlamıyor.. sanayideki direk bobin dedi.. gerçi abi ben bile anlamıştım ateşlemeden olduğu araba artık o kadar kötü kıvama gelmişti yüzde 10 eğimli yokuşu çıkamıyordu :)

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor da tekleme ve sarsıntılı çalışma olduğunda ilk ateşlemeden şüphelenilmesi gerek .

Geçmiş olsun güle güle kullan Doruk Abi :)

teşekkür ederim kadir... en son durumda bende ondan şüphelendim direk sanayiye gittim... ama sabah ki titremeyi hiç bobinden şüphelenmedim.. :)

Geçen sene benimde başıma geldi.
Clio 1.2 16 v.
toplamda 170-180 tl birşey verdiğdim herhalde.
Bobin set halinde değişmişti.
Zaten 1.2 cliolarda tek bobin yok biliyorum

aynen abi dediğin gibi..

servislerde genelde ustalık zayıf oluyo... sök tak hesabından galiba... ıyı usta dışarı dükkan açıyo kaçıyo... usta yetişme yeri gibi... o kadarda eğitim veriliyo, neişse...:slc

aynen katılıyorum..

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ben tüpü taktıdığımdan beri 3 kere bobin 2 kerede bujü kablosu deiştirdim iyice gıcık oldum artık sadece uzun mesafede tüpü kullanıorum şehir içinde benzinle
senin arabada bence bobin öncesinde sorun var.. geçmiş olsun...

doruk230

Doruk Anıl ALKAN, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise görede değişiyor :D benim araç arıza yaptığında bitek servis net teşhis koymuştu :D geçmiş olsun kardeşim bu arada yine ucuz atlatmışsın :) bnimde geçen gn arka teker bilyam ses yapmaya başladı gitmişken bide hava filtresi aldım 130 tl ye çıktım :D
evet birde o faktör var ama yinede sanayideki usta daha iyi bence.. servistekinde teknoloji var..