çocuk kilidi

z_atropin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba ben mi yanlış yapıyorum yoksa yeni megan böylemi, bildiğiniz sürücü kapısında arka cam kapı kilitleme butonu var bastığımızda sadece camlar kilitleniyor ama kapı yine açılıyor içerden, arka kapıda dil var dili çevirirseniz o zaman kapı içerden açılmıyor, ama hiç açılmıyor araç kilitli olsada olmasada açılmıyor....eski 2009 megane da arka kapıda dil yoktu sürücü tarafındaki butondan kilitlemeye bastığımızda arka kapılar içerden açılmıyordu tekrar bastığımızda devre dışı bırakabiliyorduk...maalesef eski sistem daha kullanışlıydı, eğer böyleyse hiç olmamış çok saçma...

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Arkadaşlar merhaba ben mi yanlış yapıyorum yoksa yeni megan böylemi, bildiğiniz sürücü kapısında arka cam kapı kilitleme butonu var bastığımızda sadece camlar kilitleniyor ama kapı yine açılıyor içerden, arka kapıda dil var dili çevirirseniz o zaman kapı içerden açılmıyor, ama hiç açılmıyor araç kilitli olsada olmasada açılmıyor....eski 2009 megane da arka kapıda dil yoktu sürücü tarafındaki butondan kilitlemeye bastığımızda arka kapılar içerden açılmıyordu tekrar bastığımızda devre dışı bırakabiliyorduk...maalesef eski sistem daha kullanışlıydı, eğer böyleyse hiç olmamış çok saçma...

Aynı durum Capturda da var.2004 Kango aracımda dediğiniz gibiydi. Ben manuel kitlemeye başladım.Servise sorduğumuzda güvenlik içinmiş bu durum.
Alt model araçlarda mevcut ancak yeni versiyonlarda maalesef elekt.kapı kilitleme özelliği maalesef yok.

z_atropin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben hata yaptığımı düşünmüştüm maalesef doğruymuş...ne kadar kötü , daha önce ürettiğin eski modeller bu konuda daha iyiymiş, mehter takımı gibi olduk 2 ileri 1 geri teknoloji, çok saçma olmuş yeni sistem...

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Aracınızın merkezi kilit düğmesine (orta konsoldaki) 5-6 saniye basılı tutun.Araç hareket edince tüm kapıları otomatik olarak kilitleyecektir.Ve içeriden açılmayacak.(şöför kapısı hariç)

z_atropin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın merkezi kilit düğmesine (orta konsoldaki) 5-6 saniye basılı tutun.Araç hareket edince tüm kapıları otomatik olarak kilitleyecektir.Ve içeriden açılmayacak.(şöför kapısı hariç)

bu söylediğiniz araç hareket edince otomatik kilidin devreye alınmasıyla alakalı, bizim söylediğimiz çocuk kilidi zaten kilitleme düğmesine basıyoruz ama kapı açılıyor, dili kaydırdın mı hiç açılmıyor kilitli veya kilitsiz...

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Aracı kendim kullandığımdan arkada yetişkinde olsa çocuk kilitlerini manuel olarak kilitliyorum. Ufaklık ne olur ne olmaz eli gider diye.Bazende yiğenler oluyor biraderin kucağından hemen kapı koluna uzanıyor .Bir kere yolda açtı bende manuel kilidi artık iptal etmiyorum. Arka koltukta Yetişkin birisi olduğunda da arka camı açıp kendisine açtırıyorum :)

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı kendim kullandığımdan arkada yetişkinde olsa çocuk kilitlerini manuel olarak kilitliyorum. Ufaklık ne olur ne olmaz eli gider diye.Bazende yiğenler oluyor biraderin kucağından hemen kapı koluna uzanıyor .Bir kere yolda açtı bende manuel kilidi artık iptal etmiyorum. Arka koltukta Yetişkin birisi olduğunda da arka camı açıp kendisine açtırıyorum :)
aynen clio 4 de bu şekilde kapıları kilitlesek dahi içerden açılılıyor. dili manuel olarak çevirmek gerekiyor. arkada yetişkin varsa inip kapısını açmak gerekeiyor bencede kullanışlı değil.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir yerden verirken bir yerden sürekli çalıyorlar. 2014 fluence aracım var. Bende bahsettiğiniz kilit aktif ilken arka cam ve kapılar açılmıyor içeriden. Tek tuş ile devreye alınıp çıkartılıyor. Bu kilit aktif ilken şoför tarafı kumandalar arka camları açıp kapatıyor. Ve aracın 4 kapı cami iki tıklamalı yanı iki kere çekince dört cam tamamen kapanıyor, iki kere bastırınca 4 cam otomatik açılıyor. Diğer yandan bazı araçlarda olduğu gibi kumanda üzerindeki kilit açma veya kapamaya basılı tutunca veya bir kaç kere basınca camlar otomatik kapanıp açılmıyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi