ÇOK ACİL LÜTFEN BİR GÖZ ATIN KONUYA çok canım sıkıldı desteğinizi bekliyorum

ahmetdincer06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aracım Scenic 2 2004 model aracım manuel vites benzinli+tüplü

Arkadaşlar aracımda daha önce hiç böyle bir sorun yaşamadım. Ancak bu akşam iş dönüşü ekmek almak için markete girdim tekrar çalıştırdığım 50 metre kadar gittim aracın tüm elektornik aksamı çalışmaya başladı 4 lüler yandı silecek çalıştı farlar yandı tüm kapıları açık gibi gösteriyor digital ekranda aracı stop etmek için start stop düğmesine basıyorum araç stop etmiyor direksiyon sertleşti ekrada akü sorunu elektrik sorunu tarzı farklı bir kaç hata kodu yazdı aracın akü kutup başını söktüm araç hala çalışıyordu vitesi 2 ye takıp debriyajdan ayağımı çekince araç stop etti. kapıları kitleyemedim yolun kenarına bıraktım arabayı. Sizce neden olabilir ne olmuş olabilir. Aküyü takıp bir kaç kez daha denedim gene aynı sorun devam ediyor akünün kutup başını takıp starta basıyorum gene herşey devreye giriyor silecek çalışıyor araç çalışıyor 4 lüler farlar gene yanıyor ve stop etmek için basınca araç stop etmiyor ancak aküyü söküp aracı 2 ye takınca stop ediyor.

Bir usta sudan geçtiysen olabilir dedi evet derin bir sudan da geçtim hızlı olmayacak şekilde akşam yoğun bir yağmur vardı çünkü ne yapmalıyım tavsiyeleriniz nelerdir ? Uyku tutmadı çok canım sıkıldı zaten maddi olarak kendimide çok zorlayarak aldım aracı umarım fazla bir masraf çıkartmaz. Ama aklınıza birşey geliyormu yada daha önce böyle birşey duyanınız varmı forumda böyle bir olaya rastlamadım ama konuyuda yanlış yere açtıysam şayet kusuruma bakmayın hımm

Recopi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam öncelikle geçmiş olsun.Benim bu konu hakkında pek bir bilgim yok ama aracın sigorta kutusuna yada beynine su kaçmış mı diye bakmanızı tavsiye ederim.Başınıza gelen olayda çok ilginçmiş umarım size masraf çıkartmaz.

hakanunal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba aracım Scenic 2 2004 model aracım manuel vites benzinli+tüplü

Arkadaşlar aracımda daha önce hiç böyle bir sorun yaşamadım. Ancak bu akşam iş dönüşü ekmek almak için markete girdim tekrar çalıştırdığım 50 metre kadar gittim aracın tüm elektornik aksamı çalışmaya başladı 4 lüler yandı silecek çalıştı farlar yandı tüm kapıları açık gibi gösteriyor digital ekranda aracı stop etmek için start stop düğmesine basıyorum araç stop etmiyor direksiyon sertleşti ekrada akü sorunu elektrik sorunu tarzı farklı bir kaç hata kodu yazdı aracın akü kutup başını söktüm araç hala çalışıyordu vitesi 2 ye takıp debriyajdan ayağımı çekince araç stop etti. kapıları kitleyemedim yolun kenarına bıraktım arabayı. Sizce neden olabilir ne olmuş olabilir. Aküyü takıp bir kaç kez daha denedim gene aynı sorun devam ediyor akünün kutup başını takıp starta basıyorum gene herşey devreye giriyor silecek çalışıyor araç çalışıyor 4 lüler farlar gene yanıyor ve stop etmek için basınca araç stop etmiyor ancak aküyü söküp aracı 2 ye takınca stop ediyor.

Bir usta sudan geçtiysen olabilir dedi evet derin bir sudan da geçtim hızlı olmayacak şekilde akşam yoğun bir yağmur vardı çünkü ne yapmalıyım tavsiyeleriniz nelerdir ? Uyku tutmadı çok canım sıkıldı zaten maddi olarak kendimide çok zorlayarak aldım aracı umarım fazla bir masraf çıkartmaz. Ama aklınıza birşey geliyormu yada daha önce böyle birşey duyanınız varmı forumda böyle bir olaya rastlamadım ama konuyuda yanlış yere açtıysam şayet kusuruma bakmayın hımm

Aracın aküsü çok eski değilse oto elektrikçisinde akünün bome yoğunluğunu ölçtürün ve şarja bağlatın.Aküde sıkıntı var ise değiştirmek zorunda kalabilirsiniz !

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
İlk kez bugün yaptıysa garip bir yerde su temasımı acaba diyebiliyorum ancak.....içimden bir seste yarına normale döner diyor hımm

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
İlk olarak Akünün + Kutup başında bulunan sigortaları kontrol edin orada 2 veya 3 adet sigorta var, atmış olabilir. ( Elektronik arızayı bu sebepten verebilir )
Birde aracı sigortaları kontrol etmeden yedek kartı ile çalıştırmayı deneyin.

Aracınız Lpg li ve tesisatı özensiz yapılmış olabilir. Bu tesisat kısa devreye sebep olmuş olabilir ve beyin koruma moduna geçmiş olabilir. Bizim araçların direksiyonları elektronik olduğu için direksiyonunuz elektrik kesintisi yüzünden sertleşmiş.

Tahminimce sigorta kutunuz oksitlenme yapmış ve Akünün + Kutup başında bulunan sigortalardan birisi atmış. Eğer anlıyorsanız kuru bir havada akü kutup başındaki sigortayı kontrol edin sonra sigorta kutusunu..

Eğer anlamıyorsanız yapacağınız tek şey bir elektrikçi bulup baktırmak.

Son düzenleme:

alican48

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun farklı belirtilerle bende de mevcut! Araç çalıştırılıp biraz ısınınca ekranda çift çizgi çıkıyor bip sesi geliyor, bütün arıza bilgileri ekrana geliyor ,vites pozisyon bilgisi vermiyor,direksiyon kilidi açık kalıyor,klima ekranı kayboluyor,su fıskıye çalışmıyor.Belliki tüm bu fonksiyonların ortak noktasında sıkıntı.1 aydır bu halde kullanıyorum.Sigorta kutusu yeni yani ondan olma ihtimali yok bence. akü sigortaları sağlam.Akü yeni. Dağ gibi araba hurdaya gidecek çok berbat bi durum.yardım bekliyorum. ali_can20@hotmail.com Fethiye/Muğla

ahmetdincer06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araba normale döndü ertesi akşam arabanın kutup başını takıp çalıştırdım araba normale döndü herşey eskisi gibi sigorta tablasına hava tutmak gerekir dedi usta ilerde oksitleme yapmasın diye

senguven

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızın beynine su kaçmış. Gerçi konu açılalı uzun zaman geçmiş ama yine de cevap yazayım istedim. Beyindeki suyu kurutup yerine takılınca sorun çözülüyor. Aynı durum benim de başımdan geçti. Malesef arabalarımızın bazı parçalarında mühendislik hataları var. Dış dikiz aynalarının aracın gövdesine konuşlanması gibi..Geçmiş olsun.

muhammedali25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın içine cin kaçmış. 3 er kez efelak nas okuyun üfleyin .

işin özü ilk başlarda arkadaşların yaptığı yorumlar doğru. su birikintisinden geçmişsiniz. beyin ıslanmış olabilir. ya zaman bırakın kendiliğinden geçer yada akü kutup başını sökün oraları hava ile temizleyin.

banada olmuştu aşırı bağırmıştım noluyoruz uleyn diye. kafasına göre cam inip kalkıyor . farlar yanıp sönüyor falan. :))