çok yavaş giderken sağ sol dönüsünde ses

mhreno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba 1.6 joy paket megan 4 kullanıyorum. 2 bin km de.
kapalı otoparkta park yaparken yani yavaş bi hızda sağ sol yapıp hareket ettiğimde ön tekerlekten kırkır gibi hafif bir ses gelior. normal midir.
normal veya hızlı giderken bir sorun yok.

Kerim42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O gelen ses ön amortisörler den geliyor benimde 2017 Megan sedan aracımda o sesler vardı özellikle soğuk havada oluyor amortisör içinde armut diye tabir ettikleri beyaz renkli bir plastik var parlak metali saran plastik o zamanla soğuk havada sertleşiyor veya arasına toz pislik giriyor viyk viyk bı ses yapıyor bunun sebebi plastiğin sertleşerek parlak metale sürtmesinden kaynaklı benim yaşadığım yer doğuanadolu o sebeple soğuk hava şartlarından baya ses geliyordu memleketim konya ya gelince ses geçiyor hava sicakliğı fazla olduğundan konya servise götürdüm lastikleri sokup amortisorü güzelce yağladilar hatta Z rotlara baktılar şu an ses yok servis benim dediğim sesi duyamamalarına rağmen müdahale ettiler inşallah bı daha gelmez ses ama benim tahminim yine gelir gibi sizde o sesi video ile kaydedin servise götürün eğer benim yine gelirse değişim talep edeceğim.

mhreno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler hocam. istanbulda kullanıyorum bende