Coupe Sunroof Havalanması

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın arkadaşlar. 2001 ide coupemde kapıları kapatinca hafif sanruf havalaniyor sorun nerden acaba?bozuk çalışmiyordu ayakları halatlari kopmuş tu. Yaptırdım ama hala aynı kapıları ortunce havalaniyo yada ben sert vuruyor um çözemedim. Sanroof çalışmasında sıkıntı yok ama aklıma takıldı. Şimdiden sagolun

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bagajda arka tampon içlerinde havalandırma kapakları var. İçerideki havayı tahliye edip basıncı dengeliyor. Onları kontrol ettirir misin açık mı işlevini yerine getiriyor mu ? Hava dışarı çıkamayıp basınç yapıyo olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bagajda arka tampon içlerinde havalandırma kapakları var. İçerideki havayı tahliye edip basıncı dengeliyor. Onları kontrol ettirir misin açık mı işlevini yerine getiriyor mu ? Hava dışarı çıkamayıp basınç yapıyo olabilir.

Sanmam onla alakası olsun. Sanrufcumu aradım zaten türkiyenin webastolarini o yapıyor normal abi megane 1 coupelerde merak etme dedi çalışmasında falan sorun yok

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Normal değil , aracın camlarından birisini 2 parmak açık bırak , ve öyle kapatıp dene.Muhtemelen yapmayacaktır , arkadaşında dediği gibi hava tahliye kanallarında sorun vardır.

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal değil , aracın camlarından birisini 2 parmak açık bırak , ve öyle kapatıp dene.Muhtemelen yapmayacaktır , arkadaşında dediği gibi hava tahliye kanallarında sorun vardır.

Kendim yapabilirim yim abi bagaj içinden yada ustama götürecek baksın. Peki cam Acikk3nd3 yaparsa?

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu anda servise gösterme şansım yok malesef ama sanruf a bir zararı varmı peki gayet stabil çalışıyor şu anda

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3harfli nin söylediğinin olması yüksek bir ihtimal benimde aklıma ilk arka havalandırma ızgarasının senden önceki sahibi tarafından kapatılmış olabileceği geldi. Uğur abinin dediğini yap ilk önce, eğer cam açıldığında o oynama yoksa arka tamponu söküp bakabilirsin, kendin halledersin zor birşey değil.

Şu videoda 20. saniyeden sonra görebilirsin. Soldaki bagaj havalandırma, sağdaki ve ortadaki arka havalandırma diye geçer.

https://www.youtube.com/watch?v=vW6HrzRtGzY

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@algorist oo ben tamponu Kırarım yapayım derken. Mersedesci bir arkadaşımı aradım bende oynuyor d3di.neyse bineyim böyle ya servisin önünden geçersem uğrarim. Ustası aradım şimdi zararı yok korkma sanruf zarar vermez dedi

Özgür Çetin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Camları açıp kapatinca havalanmadı. Bende aracın kalorifer soğuk moda alıp tüm kapaklarını açtık birdaha denedim eskisinden iyi oldu kalkıyor artık ama milimetre olarak mutlu oldum. Yalnız takirdamasi yapıyor sanruf elim hafifçe baskı yapınca biraz kesiliyor sanırım Keçiler eskimiş birde 150 den sonra ses yapmaya basliyor

3harfli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun dediğim gibiymiş.