Coupe'e LPG

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tekrar hoş geldiniz. tereddütsüz atiker taktırın, uğraşmayın. 3 yıldır kendim ve forumdan bir çok arkadaşım kupesinde atiker kullanıyor. hiç bir problem yaşamadık. ne ekonomi de nede performansta..

servis ağı ve yedek parça konusunda da sorun yaşamazsınız. bugün tr'nin neresine giderseniz gidin atikerin ustasını ve parçasını bulursunuz.

URAGAN

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
megan2 aracım geçtiğimiz aralık ayında aracımı aldım üzerinde atiker takılıydı şu ana kadar 1 defa rutin bakımını yaptırdım hiç bir sorun yok gayette memnunum simit tank var üzerinde 60litrelik silindir tank tanktırıcam.k4m motor tipine en uygun atiker sanırım.abimin aracında brc takılı oda megan2 oda çok memnun.brc veya atiker hangisi kesenize uyarsa onları taktırın.lovato için bişey diyemem önceki aracım karbüratörlüydü lovato kullanıyordum en ufak sorun yaşamadım.ama sıralı sistemi nasıldır bilemiyorum..

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar.. atiker iyi gibi yorumlara ve bütçeme göre :) göre. ama en önemli kısım iyi bir usta olsun isytiyorum var mı avrupa yakasında bildiğiniz bir yer

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende lovato var acayip memnunum.

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba sorunluysa LPG ne yapsın .
LPG arabayla alakalı , araba düzgün çalışıyorsa LPG de düzgün çalışır .

Bizde var 1.6 16V Megane , LPG de gram sorun yok . Tekleme , patlama , üfleme , eksiltme , Stop Etme , Titreme , Geç çalışma .
Neden yok ?
Sente ayarı düzgün , ateşleme düzgün , sensörler doğru çalışıyor , Sistem doğru ayarlanmış .
Yani arabaya masraf edeceksin ki , araba düzgün çalışacak .

LPG ALDESA , ATİKER , BRC taktırın . LPG takılmadan önce aracınızın bujilerini değiştirin , bobinlerini kontrol ettirin . Ateşleme düzgün olursa sorun olmaz .

''Yani arabaya masraf edeceksin ki , araba düzgün çalışacak '' hadi yaa ben o zaman 2 binliralık masrafı boşa yapmışım tüh...:p birincisi masraf etmediğimi nerden biliyosunuz?ikincisi ben burada 3 ay dolanırken niye yazmadınızda şimdi yazıyosunuz ki?( yazdıklarınızın hepsi ve daha fazlası kontrol edildi ki geçmedi problemlerim neyse)lpg söküldükten sonra 8 aydır tek yaptığım masraf nedir biliyo musunuz. 30 liraya cam kriko motor tamiri başkada bi şey yok... konumuz tartışma konusu değil. memnun olanda vardır. olmayanda şundandır bundadir demek en kolayı. hani ben zaten buraya tavsiye almak için yazmadım kendi görüşlerimi aktarmak istedim. bence ''Lpg'' ile ilgili herkes kendi düşüncelerini yazarsa daha makül bi şekilde arkadaşımız kararını verir bence..ha bide bendeki atiker sıralı speed bilmem ne sistemdi. bunlara olmuyor fransızlara başka bi şey iyi oluyor dediklerini hatırlıyorum. lovato iyi oluyo dediler galiba forumdaki arkadaşlarda onlar iyi olmuyor demiş ilginç:S

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
''Yani arabaya masraf edeceksin ki , araba düzgün çalışacak '' hadi yaa ben o zaman 2 binliralık masrafı boşa yapmışım tüh...:p birincisi masraf etmediğimi nerden biliyosunuz?ikincisi ben burada 3 ay dolanırken niye yazmadınızda şimdi yazıyosunuz ki?( yazdıklarınızın hepsi ve daha fazlası kontrol edildi ki geçmedi problemlerim neyse)lpg söküldükten sonra 8 aydır tek yaptığım masraf nedir biliyo musunuz. 30 liraya cam kriko motor tamiri başkada bi şey yok... konumuz tartışma konusu değil. memnun olanda vardır. olmayanda şundandır bundadir demek en kolayı. hani ben zaten buraya tavsiye almak için yazmadım kendi görüşlerimi aktarmak istedim. bence ''Lpg'' ile ilgili herkes kendi düşüncelerini yazarsa daha makül bi şekilde arkadaşımız kararını verir bence..ha bide bendeki atiker sıralı speed bilmem ne sistemdi. bunlara olmuyor fransızlara başka bi şey iyi oluyor dediklerini hatırlıyorum. lovato iyi oluyo dediler galiba forumdaki arkadaşlarda onlar iyi olmuyor demiş ilginç:S
Arabaya ettiğimiz masraflar konusunda kusura bakmada ben seni geçerim . Sadece Bir Renault 19 1.6e K7M motora 3500 TL harcadık . Sadece motor . Kaporta vs değil . O yüzden kimle aşık attığını 2 kere düşün bence .
He şu forumda arabasına 50.000 TL lik ekstra yapan üyemizde var .

Aracının motoru nedir bilmiyorum Tahiminimce 1.6 8V'dir . Zaten bu motor en problemli motordur .

Peki bunca Renault kullanıcısı sıkıntı yaşamazken senin LPG de sıkıntı yaşaman normal mi ? Normal değil .
LPG sistemini söktüğünde arabanın normale dönmeside , normal değil .

Arabanda kesinlikle bir problem vardır ama LPG nin ateşlemesi düşük olduğu için hemen hissediyordun . Şimdi benzin küçük bir kıvılcımda dahi ateşlendiği için rahatsın .

Forumda 3 ay gezmişsin gezmemişsin benim umrumda değil .Sen bir üyesin ben bir üyeyim . Denk geldiğinde karşılıklı alıntılar olacaktır .

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabaya ettiğimiz masraflar konusunda kusura bakmada ben seni geçerim . Sadece Bir Renault 19 1.6e K7M motora 3500 TL harcadık . Sadece motor . Kaporta vs değil . O yüzden kimle aşık attığını 2 kere düşün bence .
He şu forumda arabasına 50.000 TL lik ekstra yapan üyemizde var .

Aracının motoru nedir bilmiyorum Tahiminimce 1.6 8V'dir . Zaten bu motor en problemli motordur .

Peki bunca Renault kullanıcısı sıkıntı yaşamazken senin LPG de sıkıntı yaşaman normal mi ? Normal değil .
LPG sistemini söktüğünde arabanın normale dönmeside , normal değil .

Arabanda kesinlikle bir problem vardır ama LPG nin ateşlemesi düşük olduğu için hemen hissediyordun . Şimdi benzin küçük bir kıvılcımda dahi ateşlendiği için rahatsın .

Forumda 3 ay gezmişsin gezmemişsin benim umrumda değil .Sen bir üyesin ben bir üyeyim . Denk geldiğinde karşılıklı alıntılar olacaktır .

pardon kardeş kimle aşık attığımı bilemedim ben.. büyüksün!:p güzel kardeşim bak ben ne yazdım yukarıya ''LPG yoruları yapalım'' dimi? hani ben yazına uslubuna çook bilmişliğine bi atıfta bulundum.. sen hala ben çook bilmişim diye geziyosun... tamam kardeşim senin eşeğin erkek olsun senin dediğin doğru ;)

HaNcI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar benimde 1.6e 99 coupem var ve bi kaç gün evvel konu açmıştım mikserlimi sıralımı diye herkes sıralı dedi 10 tane bayi gezdim 6 tanesi mikserli dedi 4 tanesi sıralı dedi ve dün sıralı aldesa kit takıldı ve sorunlu başladık program atılamadı bu sabah tekrar gittim zorlandılar ama oldu baya denedim ben agresif kullanırım ve memnun kaldım testten sanki hiç fark yok gibiydi..ordan ayrılıp işime diöndüm araç akşama kadar çalışmadı akşam çalıştırdım gaza geçti 30 san. sonra rolanti 0 ile 10 arası gidip gelmeye başladı 2 defa stop etti yaklaşık 12 13 km sonra düselir gibi oldu ama ilk denemedeki gibi değil rolanti sürekli oynuyor bayi ile görüştüm halledeceklerini söylediler yanlız korkum şuki bahsettiğim sorun sıralı olmaz rolanti tutmuyor diyen bayilerin haklı çıkması.(umarım öyle olmaz)canım çok sıkılıyor bu duruma araçtan soğuycam..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pardon kardeş kimle aşık attığımı bilemedim ben.. büyüksün!:p güzel kardeşim bak ben ne yazdım yukarıya ''LPG yoruları yapalım'' dimi? hani ben yazına uslubuna çook bilmişliğine bi atıfta bulundum.. sen hala ben çook bilmişim diye geziyosun... tamam kardeşim senin eşeğin erkek olsun senin dediğin doğru ;)
Senin üslubun çok iyiya . Dinime küfreden müslüman olsa :D Sizin gibi gençleri elinde anahtar takımıyla görmek isteriz..
Artistmisin yoksa çakma artislik mi yapmaya çalışıyorsun . Kimle aşık attığını bilememişsin .
Forumda ki yazılarına dikkat et .

merhabalar benimde 1.6e 99 coupem var ve bi kaç gün evvel konu açmıştım mikserlimi sıralımı diye herkes sıralı dedi 10 tane bayi gezdim 6 tanesi mikserli dedi 4 tanesi sıralı dedi ve dün sıralı aldesa kit takıldı ve sorunlu başladık program atılamadı bu sabah tekrar gittim zorlandılar ama oldu baya denedim ben agresif kullanırım ve memnun kaldım testten sanki hiç fark yok gibiydi..ordan ayrılıp işime diöndüm araç akşama kadar çalışmadı akşam çalıştırdım gaza geçti 30 san. sonra rolanti 0 ile 10 arası gidip gelmeye başladı 2 defa stop etti yaklaşık 12 13 km sonra düselir gibi oldu ama ilk denemedeki gibi değil rolanti sürekli oynuyor bayi ile görüştüm halledeceklerini söylediler yanlız korkum şuki bahsettiğim sorun sıralı olmaz rolanti tutmuyor diyen bayilerin haklı çıkması.(umarım öyle olmaz)canım çok sıkılıyor bu duruma araçtan soğuycam..

Buji buji kablolarını değiştirin hocam . Ve rölanti motoru ve kelebek boğazını da temizletin. Rölanti motorunu takarken conta yaptırın .
Gerekirse yakıt hava karışımının ayarlanması için hava filtresine bant yaptırın .
Düzelir hocam .

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

geçmiiş olsun kardeş.... ;)