Çözemediğim Follow Me Sorunu

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 de çift kilit mi var? ( Astra G dekiler gibi). Yani kilitlendikten sonra kapılar içeriden açılabiliyor mu açılamıyor mu? Eğer varsa bunların bağlantısı daha farklı olur.

Ek olarak benim aklıma gelen bir durum daha var, eğer bundansa bunu modül üreticisi çözse daha mantıklı olur.
Oda şu ; kilit açmaya ilk bastığınızda gelen voltaj düşük bu nedenle çalışmıyor.:) İkincisinde ise voltaj, modül üreticisinin belirlediği voltaja ulaşıyor ve çalışıyor. İlk tetik için çalışma voltajını düşürtmeniz gerekebilir.

Bu anlattıklarınıza göre benim aklıma başka birşey gelmiyor malesef. Röle ilede çözülebilir belki, ancak modülün bir anlamı kalmaz.

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhabalar.

Aracıma Follow me Modülü taktırdım. Sorunum modülün ilk tetiklemede aktif olmayıp ikinci tetikleme gönderdiğimde aktif olması. Tetiklemeler kapı kilidinden açma-kapama geliyor. Örneğin sabah evden cıktım kapıları açtım modul aktif olmadı. sonra kilitledim aktif oldu. bundan sonra sıkıntı olmadan calısıyor. yani her kapı acıp kitledigimde calısıyor. Ama aradan biraz zaman gecince 4-5 dk. yine ilk tetiklemede aktif olmuyor modul. Modulu aldıgım kişiylede baya ugrastık ama bi cözüm bulamadık. Modul de saglam. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
ben bu konularda uzman değilim o yüzen apsürt bir şey söylersem kusura bakmayın ama düz mantık kullandığımızda follow me özelliği aracı kilitlediğimizde biz eve girene kadar veya belli bir süre farların yanması ve kendiliğinden sönmesi değilmi ben böyle biliyorum bu mantıkla sistemin çalışması için kapı kilidinin açılması değil kilitlenmesi gerekir ve belli bir süre sonra kendini kapatır şeklinde çalışması gerkmiyormu. yani anlattğınız şeyler normal değilmi yada ben yanlış mı anlıyorum

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi sadece uğurlama olanıda var. Ama geneli uğurlama ve karşılama diye geçiyor. Dedikleriniz yanlış değil yani :)

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi sadece uğurlama olanıda var. Ama geneli uğurlama ve karşılama diye geçiyor. Dedikleriniz yanlış değil yani :)
onu bilmiyordum bir şey daha öğrenmiş olduk. mantıklı aslında araca yaklaşırken de farların yanmasının faydası olur

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Eller serbesti kullanmasam bende düşünürdüm bu ürünü:)

Aga712

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 de çift kilit mi var? ( Astra G dekiler gibi). Yani kilitlendikten sonra kapılar içeriden açılabiliyor mu açılamıyor mu? Eğer varsa bunların bağlantısı daha farklı olur.

Ek olarak benim aklıma gelen bir durum daha var, eğer bundansa bunu modül üreticisi çözse daha mantıklı olur.
Oda şu ; kilit açmaya ilk bastığınızda gelen voltaj düşük bu nedenle çalışmıyor.:) İkincisinde ise voltaj, modül üreticisinin belirlediği voltaja ulaşıyor ve çalışıyor. İlk tetik için çalışma voltajını düşürtmeniz gerekebilir.

Bu anlattıklarınıza göre benim aklıma başka birşey gelmiyor malesef. Röle ilede çözülebilir belki, ancak modülün bir anlamı kalmaz.

Modul üreticiside bu konu üzerinde durdu. ben 12 v lamba ile çıkış voltajını gözlemlemeye çalıştım ve her tetiklemede aynı seviyede yandı. Düşük voltaj gelip calışmamasını anlarım ama modul belirli bi süre bekledikten sonra ilk tetiklemede çalışşmamazlık yapıyor. Daha sonraları bi açma bi kilitleme yaptıgımız da hiç bir sıkıntı çıkmadan çalışıyort. Dediğim gibi 5dk gibi bi süre bekledikten sonra ilk tetiklemede çalışmıyor. Nasıl çözecegimi halane anlamış değilim. Çift kilitleme olup olmadıgını nasıl öğrenebiliirm?

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merkezi kilit - olsa bir nebze anlarım ama o da + dır muhtemelen, megane 1 lerde + dır, megane 2 lerde değiştirdiklerini hiç sanmıyorum.

Çift kilit ise şöyle oluyor; kumandadan bir defa kilitliyorsunuz dıştan açılmıyor, ikinci defa kumandadan bastığınızda ise kapılar ne yaparsanız yapın içtende açılmıyor. Sadece kumanda ile açabiliyorsunuz. Astra G lerde böyle, bir nevi kumandadan tüm kapılar için çocuk kilidi açıp kapatmak gibi birşey oluyor. Böyle bir sistem varsa bağlantı daha değişik olur.

Aga712

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çift kilitleme özelliği denedim bu aracta yok. yalnız tesadüfen farkettim şöför kapı acıkken kapı kilitlemeye bastım normal çalıştı modul.

ilhan78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı akşamlar
Arkadaşlar bu follow me lerin bağlantısını kendinizmi yaptınız yoksa elektrikçiyemi yaptırdınız. Bende düşünüyorum istiyorum fakat kocaman Tekirdağ da bir kaç ustaya sordum yaparız diyen olmadı.