Dacia duster 1.5 dci 2011 yakit ekonomisi

wodox

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar araniza katilali fazlaolmadi daha önceden dacia logan mcv blackline 2010 1.5 dci 70 bgkullaniyordum .aracimin yakiti ortalama 100 km de 5.2 ltcivarindaydi.29 ocak 2013 te tanidik vasitasiyla hayalimdeki araçolan dacia duster 2011 1.5 dci 85 beygir lauretta 4*2 modelinialdim.araç aldigimda 40.000 km deydi hemen 40000 bakiminiyaptirdim.MOTORU BİRAZ GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIYORDU .ne yaptiysamortalama yakitini 7.6 dan aşagi düşüremedim.arkadaşimintavsiyesiyle motorda bor pover. Yakittada 3 kutu bor enjektörtemizleyici kullandim.ortalama 3 depo.şu an aracim 45000 km deortalama yakitim 5.5 ful depoyla 1200 km yi gördü.aldigimda 800-900km yapiyordu 60 lt mazotla.ayni sorunu olanlara tavsiye ederim. :eyv
photo.php

Son düzenleme:

DİJİTAL

Yasin KARADERILI, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun benim kangoda var ortalamam 7,5 lt aşagı inmedi bi türlü ne yaptıysam olmuyo
enjektör temizleyici tek depoyamı kulllandın herdepoda birer adetmi bor poweri yagdegişimindemi koydun birazdetay verirsen çok makbule geçer:eyv

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederiz yararlı olacaktır.

wodox

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun benim kangoda var ortalamam 7,5 lt aşagı inmedi bi türlü ne yaptıysam olmuyo
enjektör temizleyici tek depoyamı kulllandın herdepoda birer adetmi bor poweri yagdegişimindemi koydun birazdetay verirsen çok makbule geçer:eyv
merhaba arkadaşım. bor poweri yag degişimden hemen sonra ekledim yaklaşık yarım saat hiç durmadan gezdim arabayla.yada 30 dkka rolantide çalıştırman gerekiyor.
her depoda 1 tane enjektör temizleyici kullandım.3 defa tekrarladım .3. depodan sonra 4 . depoda yakıt normal seviyelere inmeye başladı.motorun seside azaldı.şu an 4. depom bitmek üzere araç 1180 km de

DİJİTAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim motorda ses yok enjektör cüye götürdüm sorunsuz dedi bilgisayara baglattım sorunsuz dedi ama 60 lt ile en fazla 750 km yaptım senin gibi 800 900 km görsem elimi bile sürmem ama ilk yag degişiminde dediklerini uygulucam gerçi geçen depoyoya bende temizleyici attım ama bor degil markası bunadan sonra bor koyacam saol tavsiyelerin için

Son düzenleme:

wodox

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim motorda ses yok enjektör cüye götürdüm sorunsuz dedi bilgisayara baglattım sorunsuz dedi ama 60 lt ile en fazla 750 km yaptım senin gibi 800 900 km görsem elimi bile sürmem ama ilk yag degişiminde dediklerini uygulucam gerçi geçen depoyoya bende temizleyici attım ama bor degil markası bunadan sonra bor koyacam saol tavsiyelerin için
bende daha önce babamın aracında başka şeyler denemiştim en verimlisi bor çıktı.benim araç 1.5 dcı 85 beygir .birde şunu ekleyim arkadaşım hiç spor kullanmıyorum aracı 2000 devirde vites geçişlerini yapıyorum sıkıştırmıyorum aracı.

Son düzenleme:

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bnece temel sıkıntı su o kasaya 85 hp az geliyor gelirde
mecbur araba gaz istiyor bu sferde yakıt sarfiyatı artıyor
cip yapmak bence bu tip arabalarda olumlu sonuc veriyor bizim tecrubelerimiz bu yönde

DİJİTAL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende çok olmasada biraz spor kullanım var ama dedigim gibi ben 7 litre 6,5 litre olsa öpüp başıma koayacam ama 7,6 8 litreden aşagı inmedi bor çözmezse sornu bide çip deneyecem artık

wodox

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bnece temel sıkıntı su o kasaya 85 hp az geliyor gelirde
mecbur araba gaz istiyor bu sferde yakıt sarfiyatı artıyor
cip yapmak bence bu tip arabalarda olumlu sonuc veriyor bizim tecrubelerimiz bu yönde
cip konusunda bilgi verebilir misin?

karaca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sn arkadaşım bor pover benzinli kangoo aracımda kullandım gayet memnun kaldım fakat 1.5 110 bg dci duster da kullanabilirmiyim diye motorcu arkadaşlarla ve pompacı arkadaşlarla istişare ettiğimde Turbo nun milini çizdiğini ifade ettiler dizel araçta kullanma dediler.. Sen biraz kullan bakalım sonuçları hakkında ileriki günlerde yorumlarını beklerim..