Dacia Duster Euro Ncap'tan 3 yıldız

BamBam

Murat ÖZDEMİR ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu bahsettiklerinin hiç bir hükmü yok kaza anında. Kendi aracımın modeli de dahil olmak üzere , birçok tek - çift taraflı, maddi hasarlı - yaralamalı - ölümlü kazalara karışmış renault aracın halini, içindeki yolcuların durumlarını ben biliyorum. İstediğin kadar mukavemet prensibi. suyun kaldırma kuvveti, kuantum fiziği, soğuk füzyon teorisinden bahset :) Renault başta olmak üzere birçok marka güvenli değil 2+2=4. Ha madem güvenmiyorsun niye renault araç kullanıyorsun dersen param ancak ona yetiyor.

Tecrübe konuşuyor, firehunter işin içinde adam haklı beyler...Mercedes, BMW'ye binmiyoruz arabamız çok sağlam, en iyisi vs.vs. diye zorlamanın anlamı yok...

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
3 yıldızın hatta 5 yıldızın bir önemi yok mu denıyor yani... yada 3 yıldız az mı... tabiki araç-marka ne olursa olsun, kaza anında çarpma-takla-dönme etkisi farklı sonuçlar üretir... araba pert olur ölü çıkmaz... araba sağlam kalır ölü çıkar mevzuu... aşırı sürat ve aşırı güven felakettir... kontrolsüz güç risktir... vs... :confused:

Son düzenleme:

siber32

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dacia Duster kullanıcısıyım ve yukarda yazan yazıların hepsi olayın farklı yönlerine değinmiş bence... Ben de arabanın sağlamlığından çok arabayı kullanan kişinin sağlamlığının önemli olduğunu düşünenlerdenim... Arabam 5 yıldızlı 15 yıldızlı deyip de diğer araçları ve insanları zor durumda bırakmanın hiçbir mantığı yok... Allah muhafaza, yüksek hızlarda gerçekleşen bir kaza durumunda euroncap değerleri filan hikaye kalır. Yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığı, zamanında frene dokunulup dokunulmadığı, ne kadar dikkat gösterildiği filan hepsi önemli kriterler... Arabalarımız granit madeninden yapılmadığı için kazalarda az ya da çok mutlaka zarar görür... Bizler serinkanlı şoför olmayı başarırsak, birileri de bizleri örnek alabilirse otomatikman iyi şoförler çoğalır ve kazalar da en aza iner kanımca... Allah kazadan beladan uzak etsin hepimizi...

MatraX_07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Euroncap testlerı enınce ayrıntısına kadar ıncelemektedır
3yıldız alan Dacıa Duster'ınguvensız olması anlamına gelmez
Tank gibi araba

efepacaci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bir duster kullanicisiyim :) 3 yildiz olmasi bisey degistirmez bence kazada arabanin nekadar dagilcagi surucunun elindedir bence :)3-5 pek bunlara bakmayin derim 5 yildizli olanlarinda saglamligi tartisilirdir bence..burda tek gerekeb dikkat ve soforluk ama dusterlar sandiginiz gibi dayaniksiz degil :) herneyse allah kimsenin basina kaza dert cart curt vermesin :)

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla bir clio ile bir megane 2 nin kaza dayanıklılığı kesinlikle birbiriyle çok alakasız bu bir kesin. renaultun bazı araçları taş gibiyken bazı araçları (özellikle şirket specler) çok dayanıksız olabiliyor.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gözümüzün önünde Maltepe sahilde toyota corolla fluence a arkadan çarptı acı bir fren sonrasında. Sonuç Corollanın ön kaput tampon ve farlar hasarlı fluence da bişeycik yok. Yanımda Eren ve Evren abi de vardı onlarda gördüler benden önce hatta. Hepsi birer örnek. Size denk gelen kazaların genelinde bu durum oluşmuş olabilir. Unutulmamalı ki vuruş açısı vurma hızı vs pek çok kriter var. Euro ncap çeşitli testler yapıyor bütün markalara. En çok 5 yıldızlı modele sahip marka reno ise bunun bir sebebi vardır diye düşünüyorum. BMW z serisi dahi güncel modelleriyle 4 yıldızda kalıyorsa ve gördüğüm kazalarda renolar az hasarlı çıkıyorsa darılmayın ama ben buna inanırım. Kul yapısı sonuçta gördüğüme inanırım.

ozgur82

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben beş yıldız veriom :)hehe

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gözümüzün önünde Maltepe sahilde toyota corolla fluence a arkadan çarptı acı bir fren sonrasında. Sonuç Corollanın ön kaput tampon ve farlar hasarlı fluence da bişeycik yok. Yanımda Eren ve Evren abi de vardı onlarda gördüler benden önce hatta. Hepsi birer örnek. Size denk gelen kazaların genelinde bu durum oluşmuş olabilir. Unutulmamalı ki vuruş açısı vurma hızı vs pek çok kriter var. Euro ncap çeşitli testler yapıyor bütün markalara. En çok 5 yıldızlı modele sahip marka reno ise bunun bir sebebi vardır diye düşünüyorum. BMW z serisi dahi güncel modelleriyle 4 yıldızda kalıyorsa ve gördüğüm kazalarda renolar az hasarlı çıkıyorsa darılmayın ama ben buna inanırım. Kul yapısı sonuçta gördüğüme inanırım.

benimde başıma 1.5dci megane 2 ile gelmişti pulat. accentin birine bir gömdüm ön tarafı yok oldu. o zamanın parası 10+ masraf çıktı adamda. alkolluydu %100 hata ona patladı.

tahmin edin bendeki hasar kaç? tam 16TL idi. sadece plaka yamuldu 16tl plaka çıkarma masrafı ettim onuda onlar karşıladı. tampon bile pastayla çizikler yok oldu.

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 yıldız felan ama çarpışmalarda iç yolcular için büyük risk görümüyor