Dacia Duster Laureta 1.5dCi 4WD

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault 19 1.6 RT 96' LPG ile görev nedeniyle arazide birçok zorlu yolu aşsamda bir o kadar da cesaret edemediğim nokta var. Özellikle dere taşı ile düzeltilmiş mıcır yolda bir de yokuş varsa bizim önden çekişli patinaja başlıyor. Yol düzgün olsa da bazı yerlerde balata kokusundan nasibimizi alıyoruz.

Dacia Duster Laureta 1.5dCi 4WD'yi inceledim. Altı yüksek oluşu nedeniyle yazın kuruyan dere yataklarında işimi görecek. 4WD sayesinde belki dere taşlı yokuşlu yolda da performansım artar ancak 1.5dCi motorun ürettiği güç balata kokusunu gidermek için yeterli mi?

Duster'de hiç yokuşta zorlayıp balata kokusu aldınız mı? Performansını nasıl buldunuz?

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balata kokusu ile ilgili olarak herhangi bir sorun paylaşan olmadı. Ancak balata aşırı zorlanma sonucu ısıya bağlı olarak koku yapabilir. Bu nedenle yarım debriyajdan sakınmanızı tavsiye ederim.

anlyldrm

Anıl YILDIRIM, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi en son baktığımda (yani 1-1.5 sene önce) Duster 4WD da 1. vitesin arazi vitesi şeklinde yapıldığını duymuştum. Bu vitesteyken aracın çekişi artıyor hızı azalıyor gibi bişeydi yani. Bu yüzden dediğiniz durumlarda bu vites o kokuyu önler diye düşünüyorum.

junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi en son baktığımda (yani 1-1.5 sene önce) Duster 4WD da 1. vitesin arazi vitesi şeklinde yapıldığını duymuştum. Bu vitesteyken aracın çekişi artıyor hızı azalıyor gibi bişeydi yani. Bu yüzden dediğiniz durumlarda bu vites o kokuyu önler diye düşünüyorum.
selamlar
dusterde 1ci vites dişli oranı düşüktür dolayısı ile pedala basmadan rölantide aracın giden hızı 4,8 kmh dir.
bu da patnaj riskini azaltan bir olay
ancak arazi vitesi diye bişey yok

anlyldrm

Anıl YILDIRIM, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar
dusterde 1ci vites dişli oranı düşüktür dolayısı ile pedala basmadan rölantide aracın giden hızı 4,8 kmh dir.
bu da patnaj riskini azaltan bir olay
ancak arazi vitesi diye bişey yok

zaten anlatmaya çalıştığım da oydu. Arazi vitesi gibi demişim farkındaysanız ;)