DCI 1.5 Dizel 90 Hp vs 0.9 TCE 90 Hp Yakıt Tüketimi

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi formlar!

Nihayet 0.9 TCE aracım ile 1.5 DCİ Dizel bir aracın uzun yol yakıt tüketim karşılaştırmasını yapabildim.
  • Güzergahım İstanbul Kadıköy- İzmir Buca Civarı
0.9 TCE aracımı geçtiğimiz Temmuz ayında söz konusu güzergahta kullanmıştım. Otoyolda 120 km/h hıza sabitlemiştim.
  • Araçta şöför dahil 4 yolcu.
  • Bagajda 4 bavul
  • Klima hep açık
  • Hava güneşli
  • Ortalama tüketim 5.6lt/100km
Bugün iş seyahatim için 1.5 Dizel 90 Hp EDC araç ile aynı güzergahı katettim. Otoyolda 120 km/h hıza sabitledim.
  • Araçta tek şöför
  • Bir bavul
  • Klima çok nadir açıldı.
  • Hava Yağışlı
  • Ortalama tüketim 5lt/100km

Bonus Bilgi!!!hihi
Sokağa çıkma yasağından önce kardeşimle boş bir yolda 3 araç ile hızlanma yarışı yaptık.
Süre tutmadık ama 1.5 DCİ EDC 90 Hp araç benim 0.9 TCE'den çok daha atik ve çabuk hızlanıyor (manuel araçlar vites geçişlerinde zaten geride kalıyor) :bravo
Kardeşimin Clio 3 1.4 98 Hp aracıyla benim 0.9 TCE kafa kafaya gidiyor. Aslında Clio 3 3. viteste geçmeye başlıyor ama öyle çok bir fark yok.

Kısacası araç satarken 0.9 TCE yokuşta dizellerin içinden geçer yazan arkadaşlara sesleniyorum. Dizeller içinden geçer haberin olsun :))

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi formlar!

Nihayet 0.9 TCE aracım ile 1.5 DCİ Dizel bir aracın uzun yol yakıt tüketim karşılaştırmasını yapabildim.
  • Güzergahım İstanbul Kadıköy- İzmir Buca Civarı
0.9 TCE aracımı geçtiğimiz Temmuz ayında söz konusu güzergahta kullanmıştım. Otoyolda 120 km/h hıza sabitlemiştim.
  • Araçta şöför dahil 4 yolcu.
  • Bagajda 4 bavul
  • Klima hep açık
  • Hava güneşli
  • Ortalama tüketim 5.6lt/100km
Bugün iş seyahatim için 1.5 Dizel 90 Hp EDC araç ile aynı güzergahı katettim. Otoyolda 120 km/h hıza sabitledim.
  • Araçta tek şöför
  • Bir bavul
  • Klima çok nadir açıldı.
  • Hava Yağışlı
  • Ortalama tüketim 5lt/100km

Bonus Bilgi!!!hihi
Sokağa çıkma yasağından önce kardeşimle boş bir yolda 3 araç ile hızlanma yarışı yaptık.
Süre tutmadık ama 1.5 DCİ EDC 90 Hp araç benim 0.9 TCE'den çok daha atik ve çabuk hızlanıyor (manuel araçlar vites geçişlerinde zaten geride kalıyor) :bravo
Kardeşimin Clio 3 1.4 98 Hp aracıyla benim 0.9 TCE kafa kafaya gidiyor. Aslında Clio 3 3. viteste geçmeye başlıyor ama öyle çok bir fark yok.

Kısacası araç satarken 0.9 TCE yokuşta dizellerin içinden geçer yazan arkadaşlara sesleniyorum. Dizeller içinden geçer haberin olsun :))
Güzel karşılaştırma olmuş detaylarda harika [emoji106]
Aracınızda hayırlı olsun güle güle kullanın
Yeni nesil turbo benzinli araçlar uzun yolda sabit hızda dizel kadar az yakıyor .