Dci için Egzos

memo_16

Bilgi Girilmemiş
kat iptali, 51 mm düz boru, otto son susturucuya tatminkar bir ses elde edilebilir dizellerde :eyv

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herhangi bir yerde yaptırabilir o zaman bu işlem dediğinize göre.

Peki sadece son susturucuyu iptal etsek ve oraya kadar gelen boruyla aynı boyutta boruyla devam edip ucu taksak performansda bir eksiklik yaşatırmı?

Bugune kadar birçok kombinasyon denediğim için bizzat yaşanmış bir tecrübem var. Dizel araçların egzozu benzinli gibi olmaz.

Dediğiniz işlem evet kolaydır son susturucu sökülür ve uç takılır.

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kat iptali, 51 mm düz boru, otto son susturucuya tatminkar bir ses elde edilebilir dizellerde :eyv

Kusura bakmayın ve yanlış anlamayın ama herkes ezberlemiş bir 51 lik boru ama teknik açıdan düşünen pek yok.

Ayrıca bu motorda DPF var sesi tutanda bu zaten. Egzoz borusu direk DPF den geliyor bizim araçlarda.

Ben aracı aldığımda kaldırıp birçok yerini söküp inceledim bunlara dayanarak söylüyorum.

Ayrıca tekrar söylüyorum Stock motorda DPF yada Kat iptali yapılıp üstüne egzoz çapı büyütüldüğünde performans düşmesi yaşanır, alt devirler ölür üst devir belli belirsiz iyileşir.

Desenizki yazılım ile yüklenilecek basınç artacak alt devirler yüklenmiş olacak ozaman farklı ama stock motorda böyle değildir.

memo_16

Bilgi Girilmemiş
Kusura bakmayın ve yanlış anlamayın ama herkes ezberlemiş bir 51 lik boru ama teknik açıdan düşünen pek yok.

Ayrıca bu motorda DPF var sesi tutanda bu zaten. Egzoz borusu direk DPF den geliyor bizim araçlarda.

Ben aracı aldığımda kaldırıp birçok yerini söküp inceledim bunlara dayanarak söylüyorum.

Ayrıca tekrar söylüyorum Stock motorda DPF yada Kat iptali yapılıp üstüne egzoz çapı büyütüldüğünde performans düşmesi yaşanır, alt devirler ölür üst devir belli belirsiz iyileşir.

Desenizki yazılım ile yüklenilecek basınç artacak alt devirler yüklenmiş olacak ozaman farklı ama stock motorda böyle değildir.
tamamda dizelde ses alınmak isteniyorsa başka çare yok ila ses alıcam denirse yoksa zaten bende biliyorum dizellerde adam akıllı ses alınamaz benzinli gibi

omerf

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugune kadar birçok kombinasyon denediğim için bizzat yaşanmış bir tecrübem var. Dizel araçların egzozu benzinli gibi olmaz.

Dediğiniz işlem evet kolaydır son susturucu sökülür ve uç takılır.

Son olarak herhangi bir performans kaybı yaşatırmı bunu yapsak?

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Son olarak herhangi bir performans kaybı yaşatırmı bunu yapsak?

Bu sorunuza zaten yanıt verilmiş yukarıda.;)

Sami Demirpaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayir son iptali ve ucla boyle bir sorun olmaz birazda homurtu alirsiniz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi