DCI motorlarda yağ katkı (Borpower gibi)nasıl sonuçlar veriyor? Tavsiye eder misiniz?

Furkann

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Made İn USA Olanlar Bizim Halis Muhlis Türkiye ( Balıkesir ) BOR'umuzdur. Bor Türkiye'den Çıkartılır Türkiye'de İşlenecek Fabrika Olmadığı İçin Amerikaya 3 Kuruşa Satılır. Amerikalılar Bunu İşledikten Sonra Üzerlerine Made in USA Yazar ve Türkiye'ye 5 Kuruşa Satar. Bor Powerin'de Hiç Bir Farkı Yoktur Oda Amerika'da İşlenir, Nitekim Bor Her Araba ve Yakıt Türünde 10 Üzerinden 10 Numaralık Bir Etki Yapar, Sağda Solda Aldığınız Yok Pistonları Eritiyor, Yok Silindirleri Yamultuyor Tamamen Kötüleme ve Yanlış Uygulama Hatasıdır :eyv

Bilgilendirme için teşekkürler :)

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
yeni arabaya koymaya gerek yok... yenıde yıpranan-eskıyen yerı yok, neye fayda sağlıcak.... eskılere ıyı araştırıp koymalı... ılla koncaksa.... tam sentetık yağ idealidir... katkıların motordakı yagıda olumsuz etkıledığı hesaplanmalı... bu nedenle eskı motora konmalı denıyor.... ıslık

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben eski arabama koymuştum ama 40.000 km'den sonra faydasınıda gördüm psikolojikte olabilir orası ayrı:D yeni araçlar için koymaya gerek yok...

yns4404

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bnm 2007 model 160 bin km de VW crafter minibusum var. 155 bin kmde 250 ml borpower dizel yag katki koydum ve aracimin motor sesi bile degisti. bence en az 50 bin km olmasi lazim daha ii our :)

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
her bakımda renaultun kendi servisinde sattığı katkıyı koyuyorum valla çıkan yağ leş ötesi çıkıyor biyerleri temizlediği kesin ama nereyi temizliyor emin değilim hehe

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
katkı motor yagını da bozuyor olabilir... ıyı araştırma gerekır... :slc