DCI Motorun sevdiği en iyi akaryakıt markası nedir ?

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba çokça konusu ve sorusu olduğunu biliyorum fakat yeni ve eski dci motorlar bence yakıt seçiyor bana katılan arkadaşlar varsa ve özellikle İzmirde tavsiye edebilecekleri firmalar varmı aracım clio 4 edc 1.5 90 lık dci

Petrol ofisinden nezaman mazot alsam daha kısa sürede bitiyor ortalama değişmiyor fakat daha az km gidiyorum şuanlık standart olarak shell kullanıyorum memnunum fakat geçenlerde Bp ten 20 tl mazot almak zorunda kaldım sanki biraz daha uzun gitti shell e göre bu arada öğrenciyim 20 ve 30 tl lik çok sık mazot alıyorum

Yetkili servise sorduğumda eskiden Total diyorlardı hatta megane II aracımızın depo kapağında Total sticker var excellium serisi diyor hiç total deniyen varmı clio için tekrardan sorduğumda servis shell diyor pek inanmadım sözleşme hangi firma ile yapılmışsa onu söylüyorlar deneyimlerinizi burada paylaşabilirmiyiz özellikle Opet ve Total iyimidir yoksa Shell den devam edeyimmi

07captur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç sıfır, yeni 1.5 90 hp edc. İlk aldığımda aracı depoyu totalde fullettim, 195 tlye doldu. Yaklaşık klima ara ara açık, şehiriçi 600 üzerine şehirdışı 100 km yol yaptım. İlk defa kullandığım için bir yorum yok. Üstüne 160 liralık opet koydurdum, 600 km şehirdışı yaptım. Sonra yolda pars diye bir şirketten 120 liralık aldım [emoji3] ucuz mazot.. hiç bir fark yok, pars denen yerde petrol ofisinden almış yakıtını. Ben şhelldeb şöyle memnunum, böyle iyi,, yok po canavar, yok opet 10 kaplan gücünde.. açıkçası çok inanan biri değilim. İş setan sayısına bakar.. setan ne kadar yüksekse, yanma daha iyi olur,, ancak gidilen yol mesafesine bir etkisi yoktur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de hepsini denemedim ama ozellikle kisin shell nitro + daha sessiz olmustu kisa mesafe biniyordum bu arada.izmirde henuz burasi cok iyi dedigim veya cok kotu dedigim bir yer olmadi.araci ilk aldigimda bp guzel.gelmisti daha sonra ayni istasyondan alinca ilki kadar sevememistim bi turlu anlayamadim net olarak yani.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dizelde total exellium en iyisiydi bariz ses farkı vardı ,shell gtl de çok iyiydi.

total demirören e devredildi ben artık almıyorum.

gtl artık gelmiyor şu an satılanlardan kullandığım shell nitro+ dizel.Öncekiler kadar sessiz değil birde km arttıkça dizel sesi artıyor :( araç 50000 de egr valfini açtım temiz kurum birikmemiş ki düşük devir kullanıyorum.

sadece shell nitro+ yoksa opet .izmirde göztepe çeşme aydın otobanında var,sabuncubelini çıkarken mezaarlık öncesi olanda iyi.

Her shellden de almıyorum :), Mazot tabancasının alt kısmında yakıtın göründüğü şeffaf cam olan benzinlikleri tercih ediyorum kimisi orayı kapatmış onlardan almıyorum shell olsa bile.

Son düzenleme:

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şuanda Antalyadayım İzmirden Antalyaya Shell yakıt ile geldim her yolun gidişi gelişi bir değildir fakat dönüşte total den yakıt alıcam bakalım fark nasıl olucak deneyimlerimi yazarım şuanda hala kafa karışıklığı devam ediyor :D

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende hep shell den aliyorum fakat bp sanki daha uzun km yaptiriyor. Shell in yakiti ince sanirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

amarulas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün Markalardan yakıt alıp yüzeysel testime göre Shell gayet uygun bir yakıt oluyor zorlanırsanız opet ve total tercih edin PO ve BP bana iyi gelmedi özellikle PO ve Shell arasında bariz ses ve menzil farkı var

Barsoom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu anda TOTAL VE OPET mazot kükürt oranlarını incelenirse max kükürt oranı max 10ppm dir.Fakat Shell de bu bilgi bulamadım PO bu deger 50ppm bu ne kadar az olursa (10ppm total ve opet) Euro IV motor için DPF katalizatör temiz kalır ,tıkanma yapmaz.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle aynı marka firmaların bile ürün kalitesi aynı değilki diğer istasyonlarında.Nasıl yapıyorlar,denetimler nasıl yapılıyorda fırsat buluyorlar onu çözebilmiş değilim ama durum maalesef böyle güzel ülkemde.Bunu hissetmediğim tek firma ise B.P oda tesadüftür belki.....