Debriyaj balatası hakkında bir soru..

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Hımm fiyat normal o zaman..Ya ustam diğerlerinden iyi üç beş fazla olsun önemli değil...Bir kere conta yakmıştım.Ustama götürdüm dediki conta yakması önemli değil değiştiririz.Asıl önemli olan neden conta yaktı onu bulmalıyız dedi...İşte o an notu verdim.Ve sonra sıraladı şundan olursa burdan belli olur falan filan...
Adamın dediği çıktı...İşçiliğide iyi...Varsın üç beş fazla olsun yeterki emin ellerde ve iyi olsun..

Aslında benim balatada idare eder ama performans düşüyor canımı sıkıyor.Özellikle rampalarda vede yüklüyken...Dik bir rampayı 5 kişi 4 le çıkarken şimdi ikiyle çıkıyorum....Sinirimi bozuyor..

Debriyaj balatası bitmesi 4 5 kişiyle 2 ile çıkmakla anlaşılmazki. Araca gaz verirsin motor deviri yükselir ama araba hızlanmaz. veya dik bir yokuşta 1 e takarsın kalkmaya çalışırsın
debriyajı bırakırsın gaza yüklenirsin eğer araba bağırır yada titreyerek kalkmaya çakışırsa bilki gidiyor balatan. Birde en son olarak bunu dene el frenini çek arka tekerleri kilitle tak 1 e düz bir yerde gaza bas debriyajı yavaş yavaş kaldı arka tekerleri sürterek giderse daha gideri var balatanın. ;)

• Beğen
Tepkiler: ercan_korulu

cafer1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megan1(2001) aracım var. depriyaj balatası bittiğini sanıyorum.aracı çalıştırınca hafif tıkırtı sesi geliyor.depriyaja basınca ses kesiliyor.araç yolda giderken ne kadar gaza bassam da hızlanmıyor.tespitim doğru mudur?Acaba bana malieyti ne olur?Görüşlerini yazan olursa sevinirim.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Aracinizin motor devri yukseliyormu gaza basinca.

BOZKURT__37400

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ustanın işçiliğinede güveniyorsan fiyat normaldir yaptır gitsin derim ben.Sonra daha büyük masraflar açabilir.