Debriyaj bilyası

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lyası(rulman)
Herkese hayırlı günler 0.9 60binde clio 4 üm var debriyaj pedalına bastığımda rölantide farklı bir ses geliyordu usta debriyaj bilyasından kaynaklı olduğunu söyledi tecrübeli ve teknik bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lyası(rulman)
Herkese hayırlı günler 0.9 60binde clio 4 üm var debriyaj pedalına bastığımda rölantide farklı bir ses geliyordu usta debriyaj bilyasından kaynaklı olduğunu söyledi tecrübeli ve teknik bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum
Hayırlı günler .. Başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum . Bende megane 2 var ,birgün benim aracın debriyajı durduk yere alttan kavramaya başladı . Ertesi günde uzun yola çıktım tabi debriyajın altta kavraması benim hoşuma gitti aracın vites geçişleri serileşti, ben ışıklarda felan önüme gelenle kapışıyorum 150 km kadar gittim birden debriyaj iptal oldu işlevini yitirdi vites geçmiyor mecbur sağa çektim , 1dk içinde aracın altı hidrolik yağ oldu , yağ aktı gitti , debriyaj bilyası dağılmış . Mecbur çekici çağırdım , baskı balata + debriyaj alt merkezi yani diğer adıyla bilya değişti , yağ ,ıvır zıvır çekici felan derken orjinal parça kullanılarak 1300'e mâl oldu ..

Aracı bir kaç ustaya daha göster, eğer hepsi bilya derse değiştirmeni tavsiye ederim .

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ediyorum