Debriyaj yukarıda kavrıyor

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 1.5dci manuel fluence aracımın debriyajı yukarıda kavrıyor, neredeyse bırakma noktasında, yakıtı normal çekişi normal, baskı balata mı bitiyor yoksa fluence debriyajı böyle mi anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

Atsiz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 1.5dci manuel fluence aracımın debriyajı yukarıda kavrıyor, neredeyse bırakma noktasında, yakıtı normal çekişi normal, baskı balata mı bitiyor yoksa fluence debriyajı böyle mi anlayamadım yardımcı olabilir misiniz?

Bitmiştir debriyaj artık en üstte kavrıyorsa.

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault debriyajı biraz yukarıda kavrar. Başka bir marka modelden yeni geçtiyseniz buna alışmak biraz zaman alabilir.
Basit test yöntemleri ile debriyajı test test edebilirsiniz. Yokuş yukarı veya el freni çekili iken hafif şekilde kalkış yapmayı deneyin. Kaçırıyorsa araç hemen stop etmez ve çıkarttığı ses ile kendini bariz şekilde belli eder.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault debriyajı biraz yukarıda kavrar. Başka bir marka modelden yeni geçtiyseniz buna alışmak biraz zaman alabilir.
Basit test yöntemleri ile debriyajı test test edebilirsiniz. Yokuş yukarı veya el freni çekili iken hafif şekilde kalkış yapmayı deneyin. Kaçırıyorsa araç hemen stop etmez ve çıkarttığı ses ile kendini bariz şekilde belli eder.
Yokuş yukarı çok dik değilse yarım debriyajda araba yürüyor kaçırma yok , değişik bir ses yok bu durumda baskı balata bitmemiş mi oluyor?

Evren81

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokuş yukarı kaçırma yoksa, el freni çekiliyken aracı yürütmek isteğince stop etmeme yoksa, baskı balatadan gıcırtı gibi kaçırma sesi gelmiyorsa sağlamdır. Siz muhtemelen farklı marka model araçtan Renault'a geçtiğiniz için yukarıda kavramaya alışmadınız henüz. Biraz zaman geçince alışırsınız. Ben de biraderin Latitude'e binince bir garip oluyorum, debriyajı çok sert geliyor bana.

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok teşekkür ederim bilgiler için

bahtiyar38

Kayıtlı Üye
38-Kayseri
Selamlar aracın orjinal kondisyonu son vitesde 2 bin devir de 90km saat hızda olması gerek düz yolda ve sadece söförün olduğu yüksüz koşulda bi deneyin şayet son vitesde yani 5 vitesliyse 5 de 6 vitesli ise 6 da düz yolda deviri 2 ye getirin hızınız 90 ise kaçırma yok demektir. Saygılar:eyv

omer26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar aracın orjinal kondisyonu son vitesde 2 bin devir de 90km saat hızda olması gerek düz yolda ve sadece söförün olduğu yüksüz koşulda bi deneyin şayet son vitesde yani 5 vitesliyse 5 de 6 vitesli ise 6 da düz yolda deviri 2 ye getirin hızınız 90 ise kaçırma yok demektir. Saygılar:eyv

Selamlar bugün denedim araba 5 ileri manuel 5. Viteste tam 90 ile gidiyorum arabada 3 kişi varken,teşekkür ederim bilgi için 👍