Debriyajdan gelen ses.

Burak BİLGE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dikkat ettim havalar ısınıp yaz aylarına girdiğimizden beri kalkış yaparken debriyajdan ayağımı çektiğimde bariz bir şekilde gıcırtı sesi geliyor, o ses geldiği sırada da ayağımla sanki debriyajın bişeye takıldığını hissediyorum, işin ilginç yanı vites boştayken böyle bir sorun yok, sadece yokuşlarda yarı debriyaj yaptığım zaman ve kalkışlarda oluyor. 1 ay sonrada yıllık bakım geldiği için henüz servise de göstermedim. Sizce bu neden kaynaklanabilir arkadaşlar?

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın altında egzos karter korumaya veya birşeye sürtüyor olabilir. Aynısı bana olmuştu yokuşlarda tır tır ses yapıyordu.arabanın altını vurdunmu bir yere..ön takımlardanda geliyor olabilir

Burak BİLGE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
altını vurmadım hiç bir yere. kalkışta titreme, yada vites değiştirirken hiçbir zorlanma yok sadece ses var, evin büyüğü mekanik profesörü (!) babam baskı balata diye söylenip korkutuyor ama sanmıyorum ondan olsun.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
altını vurmadım hiç bir yere. kalkışta titreme, yada vites değiştirirken hiçbir zorlanma yok sadece ses var, evin büyüğü mekanik profesörü (!) babam baskı balata diye söylenip korkutuyor ama sanmıyorum ondan olsun.

Ses gelirken debriyaj'a basın ses kesilirse debriyaj Bilyasındandır

colco

Fatih UZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aracı aldığım ilk zamanlar debriyaja basınca yay sesine benzer bir ses geliyordu. Servise götürdüm debriyaj üst silindir diye bir parça değiştirdiler şuan için sorun yok.

Burak BİLGE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aracı aldığım ilk zamanlar debriyaja basınca yay sesine benzer bir ses geliyordu. Servise götürdüm debriyaj üst silindir diye bir parça değiştirdiler şuan için sorun yok.

teşekkürler bakıma gittiğimde üst silindiri belirteyim de öyle ilgilensinler bir de, sizdeki ses vites boştaykende debriyaja bastığınızda geliyormuydu.

Burak BİLGE

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yukarıdaki arkadaşın dedigi sorun debriyaj üst merkezindeymiş, bugün yetkili serviste garantiden değişimi yapacak. Aynı sorunu yaşayanlar varsa garantiniz bitmeden gösterin servise:)

ahmet70100

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mrb bende aracın vites değişrirken çok net ve yüksek seviyede bi ıslık sesi geliyor araç boştaki iken debriyaja bastığımda ses gelmiyor neden olabilir?

ugir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde geliyordu surtme sesi gibi yagladilar duzeldi

Yaşasın vatan yaşasın Türk milleti