Debriyajın yukarıda kavraması

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Çok rahatsız ediyorsa çözüm basit aslında gidilip bulunuyor karadüzen baba bir usta 2 pulla olayı hallediyor bu kadar basit ücrette 10-20 tl at yeter muhabbetidir yani:aytuğ

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Çok rahatsız ediyorsa çözüm basit aslında gidilip bulunuyor karadüzen baba bir usta 2 pulla olayı hallediyor bu kadar basit ücrette 10-20 tl at yeter muhabbetidir yani:aytuğ
karadüzenin gözünü seveyi :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
özel ders aldığım araç dizeldi ve gerek sıkışık trafikte gerek park ederken gaza dokunmadan sadece debriyajla hareket etmeye alışmıştım. sözlümün honda civic'inde afallamış ancak 20-30 dur kalkla alışabilmiştim, çok aşağıdaydı kavrama noktası, ayağımı azıcık çeksem istop ediyordu. derken araya 6 ay girdi, opel ve renault'ta test sürüşüne çıktım, hiç istop etmeden kullanabildim ancak yine dizeldi araçlar.
şimdi clio hb aldım, ama çok yukarıda hepinizin dediği gibi, sadece bir 10-15 dakika debriyaj alıştırması yapabildim ve sadece 2-3 defa sadece debriyajla kaldırabildim, gaz vermeden olmadı. acaba zamanla bu yukarıdaki kavramaya alışılır mı, sizler sadece debriyajla mı gidiyorsunuz sıkışık trafikte yoksa gaz vermek gerekiyor mu? anladığım kadarıyla bu debriyaj kavrama yerini ayarlatamıyoruz yeni araçlarda.

ekleme: sabah sorduğum sorunun cevabını yaşayarak öğreneceğim sanırım, 5-10 dakika servisten dönerken çalışma fırsatı buldum, hafif yukarı eğimde bile debriyajla başardım -benim için başarı tabii:D - daha dik olunca da gazla, zamanla kavramaya tam alışacağım sanırım toplam 20-30 dakikada bile olduğuna göre birkaç gün ya da haftada sorun kalmayacak, sanırım, umarım, inşallah, maşallah:D

Son düzenleme:

Burock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kullandığım tüm renault'ların debriyaj kavraması bu şekildeydi. İşin garibi bende alıştım bu sisteme, şimdi dipte kavrayan farklı bir araca bindiğimde afallıyorum. :)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Kullandığım tüm renault'ların debriyaj kavraması bu şekildeydi. İşin garibi bende alıştım bu sisteme, şimdi dipte kavrayan farklı bir araca bindiğimde afallıyorum. :)

Dediğiniz gibi alışmakta bitiyor iş sanırım. Aslında çok aşağıda olan kavramadansa böyle yukarıda daha rahatmış, onu fark ettim. Çünkü çok aşağıda olunca kavramada beklerken-acemi olduğumdan lazım oluyor- insanın ayağı sürekli ileriye doğru baskı halinde oluyor, bu da yoruyordu.

murat savcı

EL 3690/Megane ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Meganeda bayabi yukarda kavrıyo kiada ise tam tersi en asagıda kavrıyo yani debriyajdan ayagını cek gaza üfle araba hareket ediyo.uzun süre maganı sürmeyince afallıyorum vites filan değiştirirken.ama alışanca sorun olmuyo

ZgN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dizelle benzinlinn kavraması sadece debryajla ölçülemez dizllerin sistmi biraz farklı gaza dokunmadan kaldırmak benzinliye göre çok çok daha rahat mesela hiç gaza basmadan 45-50 km hızlara çıkabiliyorum 5.vitese kadr ben fiyorino 1.3 mjetle çok rahat kendi aracım 2.0 coupe onunlada 5.vitese kadr hiç gaza basmadan çıkabiliorum ama biraz daha beceri gerektiriyor ama renoların tümü yukarda kavrıyo yapcak bişi yok bizim araçlarda

mdemirci

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benim bildiğim cilo 4 için baskı balata bittikçe kavrama noktası yukarı çıkıyor hidrolik olduğu için ayarlanma şansı da yok diye biliyorum ama bu şekilde 10 binde gide bilirsiniz 100binde bu kullanıcıya kalmış

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Debriyaj yukardan kavrama olayı megane 2 lerde klasik ancak kalkıslarda titreme oluyorsa bahriz bi sekılde baskı balatanın değişme zamanı gelmiştir

engin_er_26

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

nasıl iki pulla yapılıyor, biraz anlatırmısınız, gidelim yaptıralım tarif edinki bizde ustaya söyleyelim.
bugün ustaya gittim bunlar böyle dedi
dün servise sordum debriyaj balatası bitmiştir ondan yukarıda kavrar dedi 2000 TL masraf çıkardı, debriyaj bitik olsa el freni çekili iken araç vitese takıp debriyajı yavaşca bıraktığında stop edecek duruma gelmez.
servistekilerin hiç bişeyden anladıklarını sanmıyorum

ilk defa clio aldım, dün serviste soruyorum bu araçta ABS varmı diye tam 3 kişi baktı yok dediler halbuki ABS ışığı önümde yanıp duruyor frene bastığımda kendini belli ediyor, onu bırakın aracın kaç beygir olduğunu dahi bilmiyorlar, öyle servisin taa içine edeyim, bir avuç bilgisiz adamaı toplamışlar geleni gideni soyuyorlar servisin 2000 tl dediği debriyaj seti işcilik dahil en fazla 500 tl geçmez sanayi çarşısında

Son düzenleme: